Maj Rok 2014 - Informacje

Zmiany w urzędach pracy weszły w życie

30.5.2014

Firmy, które zatrudnią bezrobotnego powyżej 50. roku życia, mogą liczyć na dofinansowanie jego wynagrodzenia w wysokości 840 zł miesięcznie przez rok lub nawet 2 lata.

SOKiK oddalił odwołanie Cyfrowego Polsatu

28.5.2014

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dniu 26 maja 2014 r. oddalił odwołanie Cyfrowego Polsatu S.A. od Decyzji Prezesa UKE w zakresie zmiany wysokości opłat za usługi zakańczania połączeń w sieci CP.

Z ryczałtu na skalę w trakcie roku

27.5.2014

W dniu, w którym ryczałtowiec wyświadczy usługę byłemu czy obecnemu pracodawcy lub usługę z katalogu działalności wykluczonych przy ryczałcie, straci do niego prawo i przejdzie na opodatkowanie skalą.

Ofiary pedofilów pod większą ochroną

27.5.2014

Wydłużenie okresów przedawnienia przestępstw seksualnych wobec dzieci i młodzieży oraz szerszą ochronę prawną małoletnich ofiar takich czynów przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, która weszła wczoraj w życie.

Decyzja UOKiK w sprawie UPC

26.5.2014

5 tysięcy złotych - taką karę zastrzegał operator telewizji UPC Polska za udostępnienie Internetu, czy podłączenie większej liczby komputerów i telewizorów niż określono w umowie.

Senat przyjął nowe prawo antymonopolowe

23.5.2014

Zwalczanie praktyk niekorzystnych dla przedsiębiorców i konsumentów - to główne cele nowej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Nowelizacja została przyjęta wczoraj przez Senat.

Ustawa o europejskiej inicjatywie obywatelskiej wchodzi w życie

22.5.2014

Nowe przepisy zrównują także ochronę EIO z krajową inicjatywą ustawodawczą. Za przeszkadzanie w wykonywaniu tych inicjatyw albo wywieranie na nie wpływu przez nadużycie stosunku zależności będzie grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

UOKiK wygrał przed sądem. Kara utrzymana

20.5.2014

Metrohouse & Partnerzy zastrzegał w umowach na wyłączność prawo do obciążenia pełną prowizją konsumenta, który sprzedał mieszkanie na własną rękę. Sąd podzielił stanowisko UOKiK i utrzymał karę pieniężną.

Pierwsza część "Naszego Elementarza" gotowa

16.5.2014

Więcej stron, matematyki, brak literki "ś" – to tylko niektóre zmiany, jakie zaszły w pierwszej części Naszego Elementarza. Wszystkie są efektem konsultacji społecznych.

Rząd zwiększy nadzór nad parabankami

12.5.2014

W przyjętym projekcie ustawy przewiduje się nie tylko ścisły nadzór KNF nad instytucjami finansowymi nie będącymi bankami, ale też wprowadzenie maksymalnej wysokości odsetek od pożyczek.

Kupujący nieruchomości będą bezpieczniejsi?

12.5.2014

Rząd przyjął projekt informacji dla Sejmu dotyczący oceny funkcjonowania tak zwanej ustawy deweloperskiej. Dokument zawiera propozycje porządkujące uchwalone przepisy, które zwiększą bezpieczeństwo konsumentów.

UOKiK zgadza sie na koncentracje ws. Żabki

12.5.2014

Prezes UOKiK wydał sześć zgód na dokonanie koncentracji. Transakcje dotyczą spółek: Żabka Polska, Eurocash, Kompania Węglowa, Sklepy Komfort, Benefit Systems oraz GTL LOT Usługi Lotniskowe

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika