Kwiecień Rok 2010 - Informacje

Wyroby budowlane pod ścisłą kontrolą

30.4.2010

Nadzór budowlany będzie kontrolował wyroby nawet u importera i sprzedawcy. Zaakceptowane przez Sejm przepisy mają lepiej chronić nabywców przed towarami niebezpiecznymi lub o gorszych właściwościach użytkowych niż deklarowane przez producenta.

Broń i amunicję kupimy przez internet

29.4.2010

Nowe przepisy umożliwią dokonywanie zakupu broni i amunicji drogą elektroniczną. Prostszy będzie również obrót i zakup uzbrojenia, które utraciło "atrybuty bojowe".

Będą odszkodowania za utrudnianie kontaktu z dzieckiem

28.4.2010

Rodzic, który uniemożliwia drugiemu kontakt z dzieckiem, wpłaci na jego konto ustaloną przez sąd opiekuńczy kwotę. Jeżeli to nie pomoże, to kurator będzie mógł odebrać opornemu rodzicowi dziecko na czas kontaktu.

Zmiany w e-podpisach przyjęte

28.4.2010

Zaakceptowany przez Radę Ministrów dokument wprowadzi trzy rodzaje podpisów elektronicznych: zwykły, zaawansowany i kwalifikowany.

Rząd skataloguje uczniów i przedszkolaków

27.4.2010

Resort edukacji chce zbierać indywidualne dane dzieci. W tzw. "rejestrze ucznia" znajdzie się nie tylko imię i nazwisko, ale również PESEL, miejsce urodzenia i zamieszkania oraz opinie z poradni pedagogiczno - psychologicznych.

Jest pomysł na odwróconą hipotekę

27.4.2010

Za przekazanie swojego mieszkania bankowi senior otrzyma wsparcie finansowe. Pieniądze zostaną wypłacone w ratach, albo jako jednorazowy "zastrzyk gotówki".

Jarosław Kaczyński kandyduje na prezydenta

26.4.2010

Po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego szef Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że - pomimo osobistej straty - musi dokończyć misję poległej pod Smoleńskiem polskiej elity.

Ułatwienia w głosowaniu dla osób niepełnosprawnych

26.4.2010

Posłowie PO chcą głosowania korespondencyjnego i kart w alfabecie Braille'a. Już teraz osoby niepełnosprawne i starsze, powyżej 75. roku życia, mogą oddać głos w wyborach prezydenckich przez pełnomocnika.

Reklamy w telewizji nawet co 10 minut

23.4.2010

30 minutowe programy informacyjne czy publicystyczne będą mogły być przerywane reklamami. Nowe prawo "ominie" transmisje z uroczystości religijnych oraz audycje dla najmłodszych.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika