Marzec Rok 2010 - Informacje

Założenie żłobka będzie łatwiejsze

30.3.2010

Rygorystyczne przepisy sanitarne, niezbędne obecnie do założenia żłobka, mają zostać zniesione. Godziny otwarcia takiej placówki będą elastycznie dopasowywane do czasu pracy rodziców.

Kierowca musi zapłacić za przejazd drogą krajową

29.3.2010

Mandat za nieuiszczenie opłaty za przejazd po drogach krajowych, w sytuacji gdy kierowca nie posiadał karty opłaty w pojeździe w momencie kontroli, jest zgodny z konstytucją ? uznał Trybunał Konstytucyjny.

Od 31 marca 2010r. prokuratura na nowych zasadach

26.3.2010

W przyszłą środę wchodzi w życie nowelizacja ustawy o prokuraturze. Jej głownym założeniem jest rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego. Skutkiem ustawy jest również likwidacja Prokuratury Krajowej. Innym istotnym założeniem jest zmiana dotychczasowego sposobu (...)

NIK o katastrofalnym stanie ochrony przeciwpowodziowej

25.3.2010

NIK negatywnie ocenia system ochrony przeciwpowodziowej w województwach małopolskim i świętokrzyskim. Żadna gmina czy też powiat nie uzyskały pozytywnej oceny a straty spowodowane wylewami rzek, strumieni czy też potoków z roku na rok są coraz wyższe.

Rozpoczyna się oddłużanie PKP

24.3.2010

Rząd przyjął projekt oddłużania Kolei Państwowych. Aktualnie zadłużenie sięga prawie 6 mld złotych i jeśli nic się nie zmieni będzie wzrastać. PKP S.A. emitowała także obligacje, z których środki już w tym roku będą musiały być częściowo wypłacone.

Osoba skazana nie zostanie posłem

19.3.2010

Sejm wprowadził zakaz kandydowania do parlamentu dla osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego.

Za co mandat na drodze osiedlowej?

18.3.2010

Policjanci będą karać mandatem za przekroczenie prędkości na drodze wewnętrznej czy zajęcie pod blokiem lub supermarketem miejsca dla niepełnosprawnych - wynika z nowelizacji prawa drogowego.

Będą specjalne ośrodki dla pedofilów

18.3.2010

Przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzenie umożliwi tworzenie ośrodków sądowo-psychiatrycznych dla osób z zaburzeniami preferencji seksualnych.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika