Maj Rok 2012 - Informacje

Polska wódka zniknie z etykiet?

26.5.2012

Sejm uchwalił ustawę zawierającą nową definicję Polskiej wódki. Ma to być napój alkoholowy uzyskiwany ze zbóż lub ziemniaków uprawianych na terenie naszego kraju.

Jest wyrok w sprawie nadużyć w NFZ

25.5.2012

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK w sprawie nadużycia przez Narodowy Fundusz Zdrowia swojej pozycji przy ustalaniu kryteriów oceny w konkursie ofert na świadczenia zdrowotne.

Klauzule niedozwolone nadal groźne

25.5.2012

Wprawdzie afera z pozwami kierowanymi masowo przez jednego z radców prawnych przeciwko właścicielom sklepów internetowych jakby ucichła, jednakże problem nieprzestrzegania prawa i interesów klientów istnieje nadal.

Zatajenie dochodów skutkuje karnym podatkiem

13.5.2012

Sprawdź, czy związane z tym wydatki mają pokrycie w deklarowanych fiskusowi dochodach. Inaczej możesz zapłacić 75 procent nieujawnionych, a ustalonych przez fiskusa dochodów.

Reforma emerytur już przegłosowana

11.5.2012

Wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn będzie zrównany i stopniowo podwyższany. Docelowo będziemy pracować do 67 roku życia.

Trudniejsze dowodzenie w postępowaniu cywilnym

2.5.2012

Sąd w każdej sprawie będzie mógł zobowiązać stronę do przedłożenia wszelkich dokumentów pod rygorem pominięcia ich w dalszym toku postępowania. Taka zmiana wynika z nowelizacji Kodeksu Postępowania Cywilnego, która weszła w życie 3 maja 2012 roku. Zmiany mają przyspieszyć prowadzenie (...)

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika