Archiwum 24 Kwiecień 2002

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Sprzedaż paliw

  Podobno jest przepis zabraniający stacji paliw wewnętrznej np. na terenie SUR lub Nadleśnictwa, sprzedaży paliw klientom. Jeśli taki przepis jest łamany, gdzie można szukać pomocy? Jaka instytucja zajmuje się takiego rodzaju nieuczciwą konkurencją?

 • Przestępstwo fałszywych zeznań

  Rodzice wystąpili o rozwód kilka lat temu. Rozwód był jedną wielką lipą ponieważ ojciec nie mógł wtedy pracować więc było oczywiste że to państwo będzie matce płaciło. I tak było przez kilka lat. W 1994 roku była sprawa przeciwko ojcu, ale nie wszczęto żadnego postępowania. Ojciec (...)

 • Wada po upływie terminu gwarancji

  2,5 roku temu nabyłem nowy samochód w salonie. Obecnie przejechałem nim 45 tys. km zrobiłem przegląd i okazało się, że jest do wymiany tłumik (cena 700 zł), gdyż stary był zupełnie przerdzewiały. Gwarancja na te samochody wynosi 1 rok. Wydaje mi się, że w samochodzie tej klasy tłumik (...)

 • Zaległe postępowanie spadkowe

  Spadkodawca zmarł w 2001 r., zostawił testament, w którym na spadkobiercę wyznaczył syna. Oprócz niego jest jeszcze córka. Postępowanie spadkowe zostało przeprowadzone, ale w Urzędzie Skarbowym stwierdzono, że nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po śmierci w 1996r. żony spadkodawcy. (...)

NA SKÓTY