e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 9 Kwiecień 2002

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Termin na sporządzenie uzasadnienia wyroku

  Wysłałem do Sądu wniosek o przysłanie mi pisemnego uzasadnienia wyroku w sprawie alimentów w celu odwołania się od wyroku. Ile maksymalnie czasu ma Sąd na przysłanie mi odpowiedzi? A jeśli termin odpowiedzi od Sądu już upłynął jak należy dalej w tej sytuacji postępować?

 • Prawa eksmałżonka do mieszkania

  Pół roku przed zawarciem związku małżeńskiego otrzymałem przydział na mieszkanie spółdzielcze - lokatorskie. Obecnie jestem po rozwodzie. Była żona dobrowolnie wymeldowała się z mieszkania. Zaznaczam że mieszkanie nie jest własnościowe. Czy była żona ma jakiekolwiek prawa do tego mieszkania (...)

 • Poręczyciele po śmierci kredytobiorcy

  Jeżeli jestem żyrantem, a osoba biorąca kredyt właśnie zmarła mając 61 lat, a kredyt miała spłacać do 2006 r. to jak wyglądają dalsze spłaty? Czy żyranci dalej mają spłacać pełne raty? Czy część tego długu będzie umorzona ze względu na to, że osoba biorąca kredyt zmarła?

Akty Prawne • Dziennik Ustaw Poz. 327 z 2002

  Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 29 marca 2002 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie.

 • Dziennik Ustaw Poz. 326 z 2002

  Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2002 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu czasopism specjalistycznych, do których stosuję się stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0%, oraz warunków jej stosowania.

 • Dziennik Ustaw Poz. 325 z 2002

  Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.