e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 13 Marzec 2003

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Częściowa płatność a termin przedawnienia

  Upłynęło 2 lata od daty wystawienia faktury sprzedaży. Czy jeśli 1 rok temu była dokonana częściowa płatność dotycząca tej faktury to przerwał się bieg terminu przedawnienia i ponownie będzie się liczył termin od daty dokonanej płatności? Co przerywa okres przedawnienia?

 • Przeniesienie udziału mieszkania własnościowego

  Postanowieniem sądu otrzymałem część spadku po zmarłym ojcu, w postaci udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu (w wysokości 1/4). Chciałem przekazać swoją część córce siostry. Jakich mogę spodziewać się przeszkód w zawarciu aktu darowizny? Jakich mogę spodziewać (...)

 • Wartość spadku - na dzień otwarcia

  Pomiędzy sporządzeniem testamentu a jego otwarciem upłynęło 14 lat. Na mocy tego testamentu parter domu zostaje zapisany osobie X, a strych, który ma być adoptowany na mieszkanie osobie Y. W chwili otwarcia testamentu strych jest mieszkaniem o standardzie wyższym od parteru, stan parteru nie (...)

 • Ustalenie sposobu korzystania z rzeczy wspólnej

  Domek jednorodzinny podzielony został aktem notarialnym (jedna księga wieczysta) na dwóch właścicieli po połowie. Wyszczególniono sposób użytkowania, zgodnie z którym jeden ze współwłaścicieli korzysta z lewej strony piwnicy i parteru w części mieszkalnej, a drugi z prawej strony piwnicy (...)

Interpretacje podatkoweAkty Prawne • Monitor Polski Poz. 234 z 2003

  Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o współpracy w dziedzinie turystyki, sporządzona w Warszawie dnia 16 stycznia 2002 r.