e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 3 Kwiecień 2003

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Prace remontowe w domu jednorodzinnym

  W posiadanym budynku - domu jednorodzinnym potrzebuję przeprowadzić następujące prace: 1. Ocieplenie i pomalowanie elewacji, 2. Wymiana rozlatującego się ogrodzenia, 3. Dobudowanie przewodu kominowego do ściany zewnętrznej budynku. Czy któryś z nich wymaga pozwolenia budowlanego lub innych (...)

 • Obliczanie terminów wypowiedzenia umowy

  Firma, z którą byłem związany umową, przesłała mi wypowiedzenie (zgodnie z treścią umowy obowiązywał 1-miesięczny okres wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca). Wypowiedzenie wysłane pocztą awizowane było 30.01.2003 r., odebrałem je 03.02.2003 r. w związku z tym uważam, że (...)

 • Roszczenia sąsiada o naprawienie szkód

  W roku 1995 kupiłam dom (szeregowiec) po rozbudowie i kapitalnym remoncie (wszystko robił poprzedni właściciel). Na wszystko były zgody, tak i administracyjne, jak i sąsiadów. Dziś, tzn. w kwietniu 2003 roku, mój sąsiad twierdzi, że podczas wykonywania przebudowy nie zabezpieczono u niego (...)

Interpretacje podatkoweAkty Prawne • Dziennik Ustaw Poz. 515 z 2003

  Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 marca 2003 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo o ruchu drogowym