e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 6 Maj 2003

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Prawo do renty rodzinnej

  Pobieram rentę po zmarłej żonie na dziecko. I wątpliwość pojawia się wtedy, gdy zawrę związek małżeński i \"nowa żona\" dokona adopcji. Pytanie brzmi, czy zawarcie przeze mnie związku małżeńskiego i adopcja dziecka przez żonę spowoduje, iż dziecko utraci prawa do otrzymywania renty (...)

 • Opiekun na wypadek śmierci

  W jaki sposób mogę wskazać opiekuna mojego dziecka na wypadek mojej śmierci tak, by nie musiał ustanawiać go sąd. Czy ma być to testament, zwykłe pismo złożone gdzieś w domu, czy inny dokument potwierdzony notarialnie?

 • Zawieszenie spłaty kredytu

  Do kogo się udać w sprawie zawieszenia spłat kredytu? Pół roku temu przewidywałem ciężki okres dla firmy miałem już jeden kredyt i nie byłem w stanie go spłacać, więc bank udzielił mi następnego kredytu na zabezpieczenie poprzedniego. Teraz przez ten fakt popadam w jeszcze większe długi (...)

Interpretacje podatkowe • dotyczy zwolnienia z opodatkowania odsetek

  Działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), Pierwszy Urząd Skarbowy w Kielcach - w odpowiedzi na pismo z dnia 11.04.2003 r. w sprawie możliwości odliczenia od dochodu z działalności gospodarczej składek na ubezpieczenie (...)

Akty Prawne • Dziennik Ustaw Poz. 932 z 2003

  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 maja 2003 r. w sprawie rejestrów jednostek systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne

 • Dziennik Ustaw Poz. 682 z 2003

  Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 marca 2003 r. w sprawie dopuszczenia do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego i punktach aptecznych produktów leczniczych