e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum 1 Styczeń 2007

Brak artykułów do wyswietlenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

 • Remanent w salonie kosmetycznym

  Prowadzę salon kosmetyczny, rozliczam się na zasadach ogólnych. Na dzień 31-12-2006 muszę sporządzić remanent końcowy. Jak właściwie wykazać ilościowo towary do wykonania usługi, tj. lakiery w sprayu, kremy farby do włosów, cienie do powiek?

 • Sprzeciw od nakazu na urzędowym formularzu

  Spółdzielnia mieszkaniowa wniosła pozew przeciwko lokatorce o zapłatę za niepłacony czynsz. Sąd wydał nakaz w postępowaniu upominawczym. Lokatorka ma wszystkie dowody wpłat, gdyż rok wcześniej również spółdzielnia mieszkaniowa domagała się zaległych opłat i wykazała wówczas, że (...)

 • Zwrot kosztów wysłania pisma procesowego

  W terminie 7 dni od dnia otrzymania pozwu wraz z zawiadomieniem o terminie sprawy wysłałem odpowiedź na pozew wraz z pismem zawierającym wnioski dowodowe i dokumentację dowodową. Odpowiedź na pozew wysłałem pocztą. Koszt wysyłki wyniósł 27,00 złotych. Następnego dnia otrzymałem postanowienie (...)

 • Uzupełnienie lub złożenie nowego pozwu

  Złożyłem pozew o zapłatę. Nie został jeszcze wyznaczony termin rozprawy. W międzyczasie pojawiły się nowe fakty, z których wywodzę skutki prawne. Chcę uzupełnić poprzednio złożony pozew o nowe fakty i rozszerzyć zakres pozwu. W jaki sposób mogę to zrealizować? Na jakie przepisy kpc (...)