Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

Strona 1 z 4

Co to jest mieszkaniowy zasób gminy?

Tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej należy do zadań gminy. Gmina powinna zapewnić lokale socjalne i lokale zamienne, a także zaspokajać potrzeby mieszkaniowe gospodarstw domowych o niskich dochodach. Dla realizacji tych postulatów gmina wykorzystuje tak zwany mieszkaniowy zasób gminy. Jest nim ta część nieruchomości na terenie gminy, której właścicielem jest sama gmina, komunalne osoby prawne lub spółki prawa handlowego utworzone z udziałem gminy, czyli ta część nieruchomości na terytorium gminy, którą wójt, burmistrz lub prezydent mogą zadysponować w razie potrzeby.

Co to jest lokal socjalny?

Częścią zaś mieszkaniowego zasobu gminy są lokale socjalne. Ustawa określa tym terminem lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2. Lokal ten może mieć obniżony standard.

Kto może się ubiegać o lokal mieszkalny?

Przyczyny nieposiadania własnego mieszkania są różne, nie można obejmować oczywiście wszystkich mających kłopoty z własnym lokum mianem bezdomnych. Termin ten odnosi się do skrajnych przypadków (o najczęściej patologicznym podłożu) nieposiadania własnego mieszkania. Bezdomność (czyli niezajmowanie żadnego lokalu oraz jednocześnie niezameldowanie na stałe w żadnym lokalu) stanowi również przesłankę do rozpatrzenia możliwości przyznania lokalu socjalnego, niemniej problem ten wymaga odrębnego omówienia, o czym niżej.

Zasadniczo o lokal socjalny mogą starać się osoby, gdy:

1.       nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i znajdują się w niedostatku. Dochody takiej osoby nie pozwalają jej wynająć lokalu na zasadach ogólnych. Szczegółowe kryteria wyboru osób uprawnionych w pierwszej kolejności do korzystania z zasobów mieszkaniowych gminy określa stosowna uchwała rady gminy, dla każdej gminy z osobna.

2.       obowiązek ten wynika wprost z ustawy bądź z treści orzeczenia sądowego (najczęściej orzeczenia eksmisyjnego) - gmina ma wówczas obowiązek zawrzeć umowę najmu lokalu mieszkalnego. Sąd bowiem może (ale nie musi) orzec w wyroku nakazującym opróżnienie lokalu o uprawnieniu dla strony, do otrzymania lokalu socjalnego. W niektórych przypadkach sąd jest jednak zobligowany orzec o takim uprawnieniu - w przypadku eksmisji:

a) kobiety w ciąży,  
b) małoletniego, niepełnosprawnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 1998 r. Nr 64, poz. 414, z późn. zm.) lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią zamieszkałą,  
c) obłożnie chorych,  
d) emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej,  
e) osoby posiadającej status bezrobotnego,
f) osoby spełniającej przesłanki określone przez radę gminy w drodze uchwały.

Na przeszkodzie realizacji postulatu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych stoją marne zasoby mieszkaniowe gminy oraz finanse na ich powiększanie i dlatego też nie należy się spodziewać, że po złożeniu wniosku lokal socjalny zostanie nam przyznany.

Poza tym, w przypadku, gdy o taki lokal stara się osoba bezdomna, konieczne jest uprzednie przejście długotrwałego procesu wychodzenia z bezdomności. Bezdomność bowiem to nie tylko brak domu – przyznanie takiej osobie mieszkania może nie rozwiązać problemu, gdyż bezdomność to także społeczna izolacja i wyleczeniu tej przypadłości mają służyć programy wychodzenia z bezdomności.

Co to jest indywidualny program wychodzenia z bezdomności?

Indywidualny program wychodzenia z bezdomności zapewnia osobie bezdomnej wsparcie w procesie wychodzenia z bezdomności. Jego realizacja przez tę osobę jest warunkiem korzystania przez osobę bezdomną ze świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego. Program jest opracowywany przez pracownika socjalnego ośrodka pomocy społecznej wraz z osobą bezdomną i podlega zatwierdzeniu przez kierownika ośrodka. Powinien uwzględniać sytuację osoby bezdomnej oraz zapewniać szczególne wspieranie osobie aktywnie uczestniczącej w wychodzeniu z bezdomności, z wykorzystaniem wszelkich środków pomocy, jakimi dysponuje ośrodek pomocy społecznej realizujący program.


<>

 

Komentarze: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

 • Jk234 2018-03-21 10:19:37

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam mieszkam z trójką dzieci w mieszkaniu partnera. Obecnie się rozstajemy i nie możemy już tu mieszkać. Jak mam starać się o mieszkanie socjalne?

 • Andrzej Knapik 2018-02-07 07:37:45

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Opiekuję się nezdolną do samodzielnej egzystencji matką i sam jestem niepełonosprawnym w stopnie umiarkowanym w dodatku opiekuję się niedosłyszącym bratem, mieszkamy u niepełnosprawnej siostry i szwagra i mieszka z nami jeszcze młodszy brat. Wszyscy gnieżdzimy się kuchnia 2 pokoje i łazienka - warunki są straszne bo mieszkanie nieocieplone i wilgoć poruszanie się w tym mieszkaniu utrudnione - matka przewróciła się kilka razy łamiąc rękę. W GOPS powiedziano że nie spełniamy kryterium dochodowe na pomoc - ale nam nie chodzi o pieniądze ale o jakiekolwiek mieszkanie zastępcze dla mnie, matki i brata niepełnosprawnego a wójt nie dał odpowiedzi na pismo sprzed 2-óch lat, ostatnio coś tam obiecał słownie ale nie bardzo w to wierzę. Czy należ się nam jakikolwiek lokal, tym bardziej że często dochodzi do konfliktów pomiędzy szwagrem a nami bo on chce się nas pozbyć. Nie wiem co robić.....

 • kasia 2017-12-02 08:03:27

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Mam 27lat ogulnie jestem w23tygodniu ciazy obecnie jestem osoba bezdomna ale w chwili tej mieszkam warunkowo u mojego chlopaka znajomego do konca grudnia chcialam sie dowiedziec czy moge starac sie o mieszkanie dla mnie i przyszlego potomka poniewaz nie mam pracy .ani rodziny zadnej pomocy co mogla bym zrobic kasia

 • Anna 2017-11-13 22:44:01

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Majac 19 lat opusciłam Dom Dziecka przez przez nastepne 19 lat tułam się po stancjach obecnie nie sama a z 3 dzieci które wychowuje sama.Moja Gmina nie ma żadnych zasobów mieszkaniowych uzyskanie moeszkania graniczy z cudem.Zamieszkiwalam w różnych miejscach i różnych Gminach.Złożyłam wniosek o lokal mieszkalny komunalny w Gminie w której mieszkałam 7 lat wniosek został przyjęty nastepnie musiałam się wyprowadzić.Obecnie przyznawali mieszkania ja zostałam pominięt.Pani sekretarka powiedziała mi że jestem zaznaczona że meldunek mam w innej gminie.Jeśli się wymelduje z mojego rodzinnego domu i tym samym gminy czy moje szanse wzrosną na uzyskanie mieszkania czy meldunek nie będzie problemem.Czy musze zostać z dziećmi bez meldunku aby po 19 latach uzyskać jakiś lokal mieszkalny.Byłam u Pani wójt z prośbą o pomoc to była zdziwiona że jestem na liście skoro to nie moja gmina i nieuzyskalam ani odpowiedzi ani pomocy.Proszę o pomoc.Co mogę zrobić aby uzyskać mieszkanie dzieci i ja mamy dość tułaczki każdy potrzebuje stabilizacji.

 • Monika24 2017-07-02 17:38:48

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam. Mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu (kawalerka 28 m2) ze współlokatorką. Od miesiąca nie mam stałego adresu zameldowania. Pracuję "na czarno" tzn. nie posiadam żadnej umowy. Czy mogę starać sie o mieszkanie komunalne bądź socjalne?

 • Patrycja 2017-06-16 10:08:16

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie od gminny?

  Czy mogę się starać z mężem o mieszkanie od gminny jeżeli mąż jest zarejestrowany w UP jako osoba bezrobotna i nie ma żadnych dochodów, a ja obecnie jestem na macierzyńskim.Mamy dwoje dzieci i wynajmujemy mała kawalerkę?Dziękuję i pozdrawiam

 • ZREZYGNOWANA 2017-06-04 15:08:21

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam mam pytanie od 12 lat wynajmuje mieszkanie od Agencji Mieszkaniowej ojskowej na WARUNKACH jak socjalne,w czerwcu konczy mi sie umowa czy mam prawo odwolac sie od tej decyzji.WOJSKO CHCE ODZYSKAC SWOJE LOKALE WYNAJMOWANE PRZEZ CYWILI.WIEKSZOSC rodzin ktore otrzymalo mieszkanie na takich samych warunkach jak ja moglo lokal wykupic lub zamienialy na wiekszy metraz.MOJE prosby o wykup zostaly oddalone o zamiane takze.Czy gmina moze odmowic mi lokalu zastepczego dla mojej rodziny 4 osobowej z tego 2dzieci???

 • AgaF 2017-05-11 15:51:37

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  witam czy moge sie starac o wieksze mieszkanie jezeli mam swoje komunalne ale metraz to 39 m a jest nas 5 osob trojka dzieci ja i maz

 • Gosia 2017-04-20 12:32:46

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam mam syna niepełnosprawnego bopieram swiadczenia przez Gops w Krzywdzie sama go wychow uje syn ma orzeczenie o niepełnosprawnościa

 • NATALIA 2017-02-26 20:25:54

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Wynajmujemy z chłopakiem mieszkanie (mamy dziecko). Dotychczasowo mój chłopak zarabiał około 3 tysięcy, natomiast zmienił pracę i od 5 miesięcy ma najniższą krajową. Ja nie pracuję. Czy możemy ubiegać się o mieszkanie komunalne już teraz? Na wniosku jest napisane, że wymagane jest rozliczenia za cały ubiegły rok. Czy da się to jakoś obejść skoro teraz nas dochód to najniższa krajowa?

 • Urszula 2017-01-15 10:36:37

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam,mieszkam z 2 dziećmi za granica w UK pracuje tutaj jestem samotną matka chciałabym wrócić do Kraju i żyć u siebie tylko do domu rodzinnego nie chce wracać ponieważ w domu mieszkają bracia w dzień w dzień pija i są awantury wiec dom rodzinny odpada,i o to moje pytanie czy będąc tutaj w UK mogę jechać do PL poskładać wnioski o mieszkanie czy jest taka możliwość???

 • Karolina 2017-01-10 01:05:12

  Re:wzór odwołania sie od decyzji odnośnie mieszkania komunalnego

  Bardzo proszę o pomoc potrzebuje wzór pisma na odwołanie się od decyzji o przyznanie mojej rodzinie mieszkania komunalnego. Jesteśmy na 137 miejscu. Chcielibyśmy to przyspieszyc.Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 • reee 2016-11-20 20:43:53

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam zamieszkuje z byłym mężem alkoholikiem staram się o mieszkanie nie otrzymałam jeszcze i nie otrzymam nie wiem jak mam to zrobić żeby otrzymać mój były mąż był dwukrotnie karany z art.207 założoną ma niebieską kartę są mało letnie dzieci zajmuje z dziećmi jeden pokój życie z takim tyranem jest trudne ciężkie i nie do wytrzymania do 17 listopada mieliśmy opróżnić lokal mój były mąż jest ma tylko prawo do lokalu co mam zrobić żeby otrzymać mieszkanie dużo by tu musiał pisać może ktoś mi pomoże doradzi.

 • Magdalena 2016-11-08 17:36:46

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam. Mam pytanie dotyczące ubiegania się o zamianę mieszkania. Jestem zameldowania u mamy w małej kawalerce ale chcielibyśmy zamienić to mieszkanie na większe tylko że moja mama otrzymuje tylko dochód z tytułu zasiłeku chorobowego z mopsu a ja obecnie pracuję za granicą. Czy jest taka możliwość aby zmienić lokum i czy moje dochody będą wliczone do tego?

 • WERONIKA 2016-03-21 16:50:50

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  WITAM MIESZKAM CHLOPAKIEM I CORKA W WYNAJETYM MIESZKANIU NIESTETY NA CHWILE OBECNA OSTALISMY BEZ PRACY JAK MOZEMY STARAC SIE O MIESZKANIE SOCJALNE SKAD WZIAC WNIOSEK I CZY WOGOLE TAKIE MIESZKANIE PRZYSLUGIWALOBY NAM?

 • natala 2015-10-08 23:46:25

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam mam pytanie co można zrobić gdy jestem w ciąży i zostaniemy młodymi rodzicami i nie stać mnie i mojego chłopaka na wynajęcie czegoś swojego ani na wykupienie jesteśmy z biednych rodzin i nam wcale się nie przelewa jak można złożyć podanie jakieś do gminy żeby przydzielono nam jakieś mieszkanie nawet do remontu proszę o pomoc

 • Betik 2015-08-17 22:40:44

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam, jestem mamą 2,5letniego syna.Z domu rodzinnego gdzie nadal mam stałe zameldowanie wyprowadziłam się zaraz po urodzeniu syna do swego partnera,gdzie do kwietnia miałam zameldowanie tymczasowe.Dalej tu zamieszkujemy ze względów finansowych gdyż-partner zarabia ok.1500zł netto a ja obecnie mam zasiłek rodzinny 477zł. Do domu rodzinnego nie możemy się przeprowadzić gdyż wraz z rodzicami zamieszkuje tam brat z rodziną,na którego rodzice dom przepisali... Z kolei w domu mojego partnera dochodzi do awantur(wyzwiska,grozba zabicia itp.ze strony ojca mego partnera)a ostatnio nawet do przemocy.Czy uważa Pan ,że była by szansa o jakieś lokum socjalne dla nas?Jak tak,to gdzie się o nie starać-w gminie gdyż mieszkamy na wsi,czy w najbliższym mieście?

 • kiki 2015-08-13 19:40:19

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Mieszkam razem z rodzicami oraz 3 rodzenstwa i mamy jeszcze niedometrarz ja mam umowe na stale ale zarabiam najnizsza krajowa poniewaz mam komornika. Prosze mi powiedziec czy wogule mam szanse na to mieszkanie komunalne.

 • Daniel 2013-12-14 10:31:37

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  mam pytanie jak napisac podanie o przedluzenie bycia na liscie do wynajmu mieszkania komunalnego jezeli warunki mieszkalne sie nie zmienily i dochody na osobe ale drugie dziecko jest w drodze

 • e-prawnik.pl 2013-12-05 14:36:35

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Proszę szczegółowo opisać swój problem tutaj: e-prawnik.pl/zamow-opinie/. W szczególności proszę bliżej przedstawić swoją sytuację materialną. Zespół e-prawnik.pl przygotuje dla Pani kompletną poradę prawną.

 • kasiek 2013-12-05 14:31:02

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam mam pytanie jestem po rozwodzie i maz mnie wymeldowal z mieszkania na dzien dzisiejszy jestem bezdomna czy moge sie starac o mieszkanie komunalne jak tak to gdzie .kasiek

 • Barbara Stelęgows 2011-08-29 15:33:29

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Oj, przepraszam, moze być problem. Ten art. to 691 KC, nie 690, ale to nie jestr istotne. Przeczytałam właśnie, że wnukowie są wyłączeni z prawa do wejścia w stosunek najmu. Gmina będzie to wiedziała, ale prosze sie upewnić.

 • Barbara Stelęgows 2011-08-29 14:43:39

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  A i jeszcze Pani pyta, co we wniosku. Właściwie nic ekstra, prośba z uzasadnieniem, że Pani tam mieszkała faktycznie ( zdaje się, że co najmniej 2 lata ) , że prowadziła z babcią wspólne gospodarstwo domowe, no i jak pisałam, jacyś świadkowie, którzy to potwierdzą. Urząd ich przesłucha i podpisze umowę, badź skieruje Panią na drogę sądową.

 • Barbara Stelęgows 2011-08-29 14:38:17

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Odpowiedz dla p. agggg. Jeśli to jest mieszkanie komunalne, to może sie pani stać jego najemcą w miejsce zmarłej babci. Trzeba wystąpić z takim wnioskiem do urzędu gminy, przedstawić ze dwóch sasiadów, którzy zaświadczą, że Pani tam faktycznie zamieszkiwała i urząd musi podpisać z Pania umowę najmu. Jeśli tego nie uczyni, bo będzie miał wątpliwości, czy Pani tam mieszkała, to należy skierować do sądu cywilnego pozew o ustalenie wejścia w stosunek najmu z art. 690 KC( gmina winna Pania o tym pouczyć ). Pozwanym jest właśnie gmina. Przed sądem musi pani udowodnić swoje zamieszkiwanie w lokalu, którego chce zostać Pani najemcą i sąd orzeknie, czy weszła Pani w stosunek najmu po babci -wtedy urząd nie ma już nic do gadania. Jak się Pani stanie najemcą mieszkania, to można ubiegać się o jego wykupienie.

 • mrrr... 2011-07-13 22:03:57

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  Witam mam pytanie dotyczące mieszkania komunalnego,moja bacia zmarla w tym roku ja jestem zameldowana od kilkunastu lat razem z córką,córka od urodzenia,chcielismy wykupic mieszkanie ale tydzien przed smiercią baci dostalismy pismo ze nie mozna z ewentualnoscią zamiany na innym pietrze ponieważ to jest parter,bardzo dziękuję i czekam na odpowiedz.

 • aggggg 2011-07-07 02:17:37

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  witam mam pytanie jestem 4lata zameldowana na mieszkaniu moich dziadkow czy jest szansa na to ze zostane glownym wlascicielem bo dziadek zmarl rok temu a babcia pare dni temu chcialabym sie dowiedziec jak mozna napisac wniosek do gminy o przyznanie mi tego mieszkania i co bedzie mi potrzebne z gory dziekuje

 • Ewelinka 2011-03-25 07:58:45

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  A z kim chciałbyś mieszkać w mieszkaniu kwaterowym?Jeśli sam,to niestety nie dostaniesz tego mieszkania:-(Mój brat ma taki sam stopień co ty i też mu odmówili,gadali coś,że musi mieszkać z nim chociaż jedna osoba z rodziny....

 • Ewelinka 2011-03-25 07:54:06

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  A jakie to jest mieszkanie komunalne?Bo nie orientuję się mi chodzi o takie gminne,zwykłe mieszkanie,małe,wystarczyłaby kuchnia,dwa małe pokóje i łazienka (na 3 osoby)Wszędzie są wzory na mieszkania komunalne tylko

 • niewiadomska kata 2011-02-11 10:17:58

  Re: Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  posiadam orzeczenie o niepełnosprawnosci o stopniu umiarkowanym mam 40 lat zamieszkuje w jednym pokoju z mama ojczymem oraz z bratem przyrodnim. Czy mam szanse na mieszkanie kwaterunkowe


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam portal e-prawnik.Ogromny plus dla portalu, że moja sprawa została bardzo dogłębnie zbadana. Stanowisko prawne i dalsza ścieżka postępowania jasno określona.Wszystkie moje wątpliwości, które nasuwały mi się po otrzymaniu opinii sukcesywnie przez kilka dni zostały wyjaśnione.Drugi ogromny plus za bardzo szybki czas reakcji na moja wysyłana korespondencję.Dzięki kontaktowi z portalem e-prawnik mam poczucie, że nie jestem sama z problemem.Biorąc pod uwagę konkurencyjną na rynku cenę za usługę, z całym przekonaniem mogę potwierdzić, że była tego warta.
 • Z. Wiśniewski

  ocena usługi:

  Jestem wysoce usatysfakcjonowany pracą zespołu e-prawnik.pl Gorąco polecam
 • Renata

  ocena usługi:

 • Damian

  ocena usługi:

 • Zbyszek

  ocena usługi:

  Biuro e-prawnik pomogło w sprawie, za co dziękuje.
 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo trafna i rzeczowa obsługa Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnej
 • Sławomir

  ocena usługi:

  Dziękuję za poradę. Bardzo pomocny serwis, rzeczowe odpowiedzi, krótki czas oczekiwania na wycenę opinii. Naprawdę jestem zadowolony. Polecam
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Dziękuję..., otrzymałam jasną i profesjonalną odpowiedź polecam Wiesława
 • Adam

  ocena usługi:

  Dzięki bardzo merytorycznej opinii oszczędzono mi przegranej sprawy w Sądzie .
 • Dorota

  ocena usługi:

  polecam, szybko i konkretnie
 • Anna

  ocena usługi:

 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Halina

  ocena usługi:

  Jestem zadowolona, otrzymałam jasną dla mnie jasną odpowiedź. Polecam.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Profesjonalnie i dokladnie.napewno będę jeszcze korzystać. Dziękuję Katarzyna
 • Adam

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia, na temat, bez zbędnych komentarzy.
 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Bardzo dobra, fachowa obsługa, rzetelne i profesjonalne podejście do tematu, bardzo dziękuję i polecam
 • Piotr

  ocena usługi:

  jestem bardzo zadowolony. pelny profesjonalizm, polecam wszystkim osobom potrzebujacym porady prawnej
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane