Wzory dokumentów - Strona 14

Zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztowania

23.6.2016

Tymczasowe aresztowanie jest najsurowszym środkiem zapobiegawczym, jaki może być stosowany w postępowaniu karnym. Na postanowienie sądu orzekające tymczasowe aresztowanie, podejrzany lub oskarżony, wobec którego zastosowano ten środek, może złożyć zażalenie. W niniejszym wniosku podejrzany (...)

Umowa o ustanowienie zastawu

23.6.2016

Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym, służącym zabezpieczeniu roszczeń Zastawnika wobec Zastawcy. Prawo to ustanawia się na rzeczy ruchomej i uprawnia ono zastawnika do zaspokojenia roszczeń z przedmiotu zastawu na wypadek nie wywiązania się przez zastawcę z przyjętych na siebie obowiązków. (...)

Pozew o wyłączenie wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

23.6.2016

Z ważnych przyczyn dotyczących danego wspólnika sąd może orzec jego wyłączenie ze spółki na żądanie wszystkich pozostałych wspólników, jeżeli udziały wspólników żądających wyłączenia stanowią więcej niż połowę kapitału zakładowego.Pozew wnosi się do sądu gospodarczego (...)

Wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej

23.6.2016

Zgodnie z przepisem art. 109 kro, w przypadku gdy dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy wydaje odpowiednie zarządzenie. Ingerencja sądu we władzę rodzicielską na podstawie tego przepisu ma na celu przede wszystkim ochronę dobra dziecka. Ograniczając władzę rodzicielską sąd opiekuńczy (...)

Zapis na sąd polubowny

23.6.2016

Strony stosunku prawnego mogą w drodze pisemnej umowy mogą poddać pod rozstrzygnięcie sądu polubownego spory o prawa majątkowe lub spory o prawa niemajątkowe - mogące być przedmiotem ugody sądowej, z wyjątkiem spraw o alimenty. Tak zwany zapis na sąd polubowny może być bądź jednym z zapisów (...)

Umowa o organizację bankietu

23.6.2016

Coraz bardziej powszechne staje się urządzanie różnego rodzaju bankietów, imprez integracyjnych dla pracowników przedsiębiorstwa. Zlecając organizacje takiego przedsięwzięcia warto jest dokładnie określić w umowie świadczenia organizatora, tak aby uniknąć mogących powstać na tym polu (...)

Wniosek o wyjawienie majątku

23.6.2016

Zgodnie z art. 913 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli zajęty w egzekucji majątek dłużnika nie rokuje zaspokojenia egzekwowanych należności lub jeżeli wierzyciel wykaże, że na skutek prowadzonej egzekucji nie uzyskał w pełni zaspokojenia swej należności, może on żądać zobowiązania (...)

Zawiadomienie członka rady nadzorczej spółki z o.o. o posiedzeniu rady

23.6.2016

Rada nadzorcza podejmuje uchwały, jeżeli na posiedzeniu jest obecna co najmniej połowa jej członków, a wszyscy jej członkowie zostali zaproszeni. Umowa spółki może przewidywać surowsze wymagania dotyczące kworum rady nadzorczej. Z przebiegu posiedzenia rady nadzorczej sporządza się protokół. (...)

Spółdzielcza umowa o pracę

23.6.2016

Spółdzielcza umowa o pracę może być zawarta pomiędzy spółdzielnią produkcyjną, a członkiem tej spółdzielni. Spółdzielnia nie może zawrzeć spółdzielczej umowy o pracę z osobą, która nie jest członkiem spółdzielni. Istnieje więc ścisłe powiązanie pomiędzy możliwością zawarcia (...)

Wniosek o odroczenie wykonania kary ograniczenia wolności

23.6.2016

Zasadą jest, że wyrok podlega wykonaniu niezwłocznie po jego uprawomocnieniu się. Wykonanie kary ograniczenia wolności sąd może jednak odroczyć, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki. Okres odroczenia nie może przekroczyć (...)

Wniosek powoda o ustanowienie adwokata / radcy prawnego

23.6.2016

Wniosek o ustanowienie profesjonalnego pełnomocnika należy zgłosić na piśmie lub ustnie do protokołu w sądzie, w którym sprawa ma być wytoczona lub już się toczy. Osoba fizyczna, która nie ma miejsca zamieszkania w siedzibie sądu właściwego dla postępowania, może złożyć wniosek o (...)

Umowa o pracę z niepełnosprawnym

23.6.2016

Umowę o pracę zawieraną z osobą niepełnosprawną cechuje szereg odmienności w stosunku do umowy o pracę zawieraną z osobą pełnosprawną. Przejawiają się one przede wszystkim w uprzywilejowaniu osób niepełnosprawnych poprzez uzyskanie szeregu uprawnień a z drugiej strony obarczeniu pracodawcy (...)

Pozew pracownika o ustalenie stosunku pracy

23.6.2016

Definicję stosunku pracy zawiera art. 22 § 1 Kodeksu pracy, zgodnie z którym przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika