Wzory dokumentów - Strona 12

Wniosek o wykreślenie podmiotu z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS-X2)

23.6.2016

Rozwiązanie spółki następuje po przeprowadzeniu likwidacji, z chwila wykreślenia spółki z rejestru. Podstawą uznania likwidacji za zakończoną jest podział majątku spółki pomiędzy wierzycieli i ewentualnie wspólników, sporządzenie przez likwidatorów sprawozdania finansowego na dzień (...)

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

23.6.2016

Od dnia 10 lipca 2001 roku obowiązuje ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Ustawa szczegółowo reguluje zagadnienie najmu lokali mieszkalnych wraz z zasadami i podstawami wypowiadania takich umów. Wypowiedzenie stosunku najmu lokalu mieszkalnego (...)

Wzór umowy zlecenia

23.6.2016

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie (zleceniobiorca) zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie (zleceniodawcy). Oznacza to, że jako umowy zlecenia w rozumieniu kodeksu cywilnego można traktować wyłącznie te umowy, których przedmiotem jest dokonywanie (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę wzór

23.6.2016

Na podstawie art. 32 i nast. Kodeksu pracy zarówno pracodawca jak i pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę za zachowaniem terminu wypowiedzenia. Strony umowy o pracę mogą wypowiedzieć zarówno umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony jak i umowę o pracę zawartą na okres (...)

Wezwanie do poboru

23.6.2016

Od 17 stycznia 2006 r. zaczyna obowiązywać rozporządzenie Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Obrony Narodowej z dnia 22 grudnia 2005 r. w sprawie przygotowania i przeprowadzenia poboru. Rozporządzenie to określa: sposób wzywania do poboru, treść obwieszczenia, wzory wezwań, (...)

Rozwiązanie umowy o pracę z zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia

23.6.2016

W razie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę na czas nieokreślony, któremu przysługuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, pracodawca może skrócić termin wypowiedzenia najwyżej do 1 miesiąca. Za pozostały okres, o który został skrócony (...)

Pełnomocnictwo szczególne

23.6.2016

Pełnomocnictwo może być udzielone tylko do konkretnej czynności - jest to pełnomocnictwo szczególne. Niekiedy przepisy wręcz wymagają takiego rodzaju pełnomocnictwa (nie wystarcza wtedy pełnomocnictwo ogólne ani rodzajowe). W niniejszym przykładzie mocodawca upoważnia pełnomocnika do sprzedaży (...)

Wniosek o zmianę postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

23.6.2016

Niejednokrotnie może okazać się, że wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku nie odpowiada rzeczywistej woli spadkodawcy czy też stanowi prawnemu. Dzieje się tak przykładowo, gdy został odnaleziony nieznany dotychczas testament, lub też pojawił się spadkobierca, o którym dotychczas (...)

Skierowanie do zakładu opiekuńczego

23.6.2016

Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego wydaje skierowanie do zakładu opiekuńczego, zwane „skierowaniem”, w przypadku gdy świadczeniobiorca spełnia kryteria objęcia świadczeniami gwarantowanymi udzielanymi w warunkach stacjonarnych, które realizowane są w zakładach opiekuńczych dla osób (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika

23.6.2016

Terminową umowę o pracę (zawartą na czas określony) można rozwiązać przed upływem terminu, na jaki została zawarta tylko wówczas, gdy została zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, a strony przewidziały w umowie dopuszczalność wcześniejszego jej rozwiązania. Okres wypowiedzenia (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika