Prawo bankowe: Elektroniczne instrumenty płatnicze - Porady prawne

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Złożyłem na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa kradzieży pieniędzy z mojej karty kredytowej (wykonanie nieuprawnionych transakcji przez internet). Podałem zakres kwot i liczbę transakcji (...)

Odpowiedzialność posiadacza karty

Na wyciągu online do karty kredytowej zobaczyłem transakcje na kilka tysięcy złotych, których nie dokonywałem. Karta jest i była cały czas u mnie. Zastrzegłem ją od razu i złożyłem formularze (...)

Pomyłka banku na wyciągu do karty kredytowej

Mam wrażenie, że bank nie uwzględnił 2 lub 3 operacji na mojej karcie kredytowej w tym miesiącu. Nie mam pewności, bo nie odnotowuję tego i sprawdzenie zajęłoby mi sporo czasu. W umowie z bankiem (...)

Waluta na potrzeby działalności gospodarczej

Chciałbym otworzyć sklep internetowy, w którym klienci mogliby by płacić za towary wyłącznie wirtualną walutą sklepu. Waluta ta byłaby do nabycia w drodze licytacji w serwisie Allegro. O podaży (...)

Reklamacja a rozstrzygniecie sądu

Firma świadczy usługi wynajmu pojazdu. Klient który dokonał u nas wynajmu i opłacił transakcje karta kredytowa zareklamował usługę i zażądał zwrotu części zapłaty. Reklamacje skierował (...)

Informacje o rachunku a akceptant kart płatniczych

Wniosłem o wszczęcie postępowania egzekucyjnego i podałem numer konta dłużnika. Prawdopodobnie konto jest już nieaktualne, a dłużnik zapewne posiada gdzieś jakieś inne. W Polsce chyba nie ma (...)

Przedawnienie zadłużenia na karcie kredytowej

Byłem posiadaczem karty kredytowej wydanej przez bank. W 2001 lub 2002 przestałem spłacać z niej zadłużenie. Ile wynosi termin przedawnienia długu powstałego w wyniku zaprzestania spłaty zadłużenia (...)

Minimalna kwota transakcji kartą płatniczą

Podpisaliśmy umowę z jedną z działających na rynku firm obsługujących transakcje kartami płatniczymi. Wewnętrznie, po kalkukacji kosztów, ustaliliśmy, że minimalna kwota transkacji wyniesie (...)

Karty pre-paid

Czy karty przedpłacone (tzw. pre-paid) wydawane dotychczas do telefonów komórkowych a teraz użyte do kupna innych usług czy produktów przez firmę NIE telekomunikacyjną, podchodzą pod prawo i wytyczne (...)

Poddanie się egzekucji przez kredytobiorcę

Czy oświadczenie kredytobiorcy o poddaniu się dobrowolnej egzekucji może wynikać z umowy kredytowej, czy powinno być zawarte oddzielnym pismem?

Zasady korzystania z kart kredytowych

Jestem klientem jednego z banków wydającego karty kredytowe. W regulaminie umowy korzystania z karty kredytowej, jest paragraf informujący iż: 'Bank przesyła wyciąg z dokonanych operacji i stanie (...)

Emisja i obrót kartami płatniczymi

Jakie są podstawy prawne w prawie polskim emisji i obrotu kart płatniczych i bankowych?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika