Prawo cywilne: Umowa sprzedaży - Porady prawne (strona: 11)

Uzgodnienie ceny towaru

Jeżeli zostało złożone zamówienie w sklepie internetowym, to czy sklep może zmienić cenę towaru (jeżeli kupujący nie wyrazi na to zgody)? Jaką możliwość wyegzekwowania swoich praw ma kupujący?

Zastrzeżenie prawa własności w umowie sprzedaży

Czy ma sens, jeśli tak, to co oznacza napis na fakturze: "Towar pozostaje własnością sprzedawcy do czasu całkowitej zapłaty"? Czy w stosunku do takiej transakcji odbiorca do czasu zapłaty nie ma (...)

Faktura jako dowód zawarcia umowy sprzedaży

W zeszłym roku sprzedałem klientowi towar za kwotę 10.000 zł. Klient towar odebrał, ale odmówił przyjęcia faktury VAT. Jako, że był to stały klient, myślałem, że jak zwykle zapłaci po terminie (...)

Zasady realizacji uprawnień z rękojmi

Klient zostawia do reklamacji procesor AMD Athlon 2400XP kupiony w naszej firmie jako goły podzespół. Procesor ma widoczne ślady ukruszenia rdzenia wynikające z nieprawidłowego montażu, jak i ślady (...)

Zastrzeżenie prawa pierwokupu

Jakie są różnice pomiędzy ustawowym a umownym prawem pierwokupu?

Zasady udzielania gwarancji na towar

Jeżeli w roku 2001 sprzedałem produkt z 36-cio miesięcznym terminem gwarancji (taka obowiązywała wówczas ogólnie na dyski twarde) i w chwili obecnej na skutek awarii produkt taki podlega wymianie (...)

Sprzedaż rzeczy obciążonej zastawem

Chcę sprzedać samochód, który jest kupiony na kredyt. Zabezpieczeniem kredytu jest zastaw na ten samochód oraz cesja praw z polisy OC/AC. Czy jest możliwość "sprzedaży" takiego samochodu w dwóch (...)

Gwarancja a karta gwarancyjna

Klientka w hurtowni fryzjerskiej zakupiła u mnie jakiś czas temu prostownicę do włosów. Nie załączyliśmy karty gwarancyjnej, bo gdzieś zginęła a prostownica się zepsuła. Nie ma problemów (...)

Elementy umowy sprzedaży nieruchomości

Jakie są "Istotne elementy" umowy przedwstępnej dotyczącej kupna - sprzedaży nieruchomości?

Prawo pierwokupu a prawo odkupu

Na czym polega różnica między prawem odkupu a prawem pierwokupu?

Prawo wymiany towaru

Czy jest określona ilość napraw gwarancyjnych, po których konsumentowi przysługuje prawo wymiany produktu na nowy wolny od wad, czy też producent może naprawiać dany produkt w nieskończoność?

Wymiana towaru na podstawie gwarancji

23-05-2001r zakupiłem samochód po upływie sześciu miesięcy zaczął się psuć. Ostatnia naprawa trwa 53 dni (14 dni w warunkach gwarancji - jednak nie ma nic na temat co obowiązuje gwaranta w przypadku (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika