e-prawnik.pl Porady prawne

Wykroczenia

19 Artykułów


43 Informacji


310 Pytań i odpowiedzi


429 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zakłócanie spokoju głośnym słuchanie muzyki w ciągu dnia

  "Czy jest możliwość prawnego wpłynięcia na sąsiadów słuchających bardzo głośno muzyki , co jest niebywale uciążliwe. Dotyczy to czasu poza cisza nocną. Sąsiad w mieszkaniu w bloku włącza bardzo głośno muzykę. Jak głośno można słuchać (...)"

  Zakłócanie spokoju głośnym słuchanie muzyki w ciągu dnia
 • Dodatkowe oświetlenie samochodu

  "Założyłem u siebie w samochodzie podświetlane spryskiwacze do szyb, na przedniej masce. Podświetlenie ma kolor niebieski, sa to dwie diody. Podczas kontroli drogowej dostałem upomnienie i polecenie demontaży pod groźbą mandatu. Moje pytanie : (...)"

  Dodatkowe oświetlenie samochodu
 • Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym a mandat

  "Czy osobę będącą pod wpływem alkoholu, która popełniła wykroczenie np: spożywanie alkoholu w miejscu publicznym lub zaśmiecanie miejsca publicznego, można ukarać mandatem karnym?"

  Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym a mandat
 • Przedawnienie karalności za wykroczenie

  "Jak się liczy przedawnienie w sprawie o wykroczenie? Czy od zdarzenia, czy od daty wszczęcia postępowania? Jaki okres? Proszę o podanie podstawy prawnej."

  Przedawnienie karalności za wykroczenie
 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  "Mam problem z chłopakiem który mnie prześladuje. Dzwoni kilkadziesiąt razy dziennie, nachodzi mnie w domu, w pracy jeździ za mną, śledzi mnie, próbuje zabrać mi telefon, raz nawet przymusił mnie do jazdy z nim samochodem i straszył (...)"

  Prześladowanie przez byłego chłopaka
 • Czynności Policji na podstawie anonimu

  "Spotkała mnie dzisiaj bardzo nieprzyjemna sytuacja. Posiadam dom wraz z przylegającym ogrodem. Wszystko mam ogrodzone. Posiadam też psa (boksera), który znajduje się na co dzień na uwięzi. Jednak gdy jestem w ogrodzie, puszczam go. Jest całkowicie (...)"

  Czynności Policji na podstawie anonimu