e-prawnik.pl Porady prawne

Co lepsze darowizna czy testament?

Odpowiedzi w temacie (2)

bubu123

4.5.2011

witam, co jest lepszym rozwiązaniem darowizna czy spadek? Chodzi o rodziców zapisujących nieruchomość na jedno dziecko. Czy pozostałe dzieci mają też do tego prawo? Czy im sie też należy czy trzeba ich spłacić, czy nie? A jak w przypadku darowizny, np. za opiekę? Proszę o odpowiedź.


Nie znalazłeś odpowiedzi?

jerzydomator57

2011-05-04 16:06:39

Spisałem testament u Notariusza na Syna wszystko cały dobytek mam jeszcze syna Przysposobionego i 3 córki w USA z pierwszego Małżeństwa Syn teraz mnie szantażuje Nie dba o dom ani o mnie nic nie chce robić raz targnął się na moje życie z Bagnetem a to wszystko prezes jego dziewczynę kturom poznał z dzieckiem teraz majom swoje dziecko a ona pierwsze swe dziecko zostawiła rodzicom w ciągu 9 miesięcy odwiedziła to dziecko 2 razy obecnie mieszka u mnie i muszę meldować ją i dziecko na pobyt czasowy syn też jest zameldowany na pobyt czasowy i chce abym jch zameldować na Stałe co mam robić i jakie mam prawo.

mrozowskim

2011-05-05 17:16:35

Lepsza jest darowizna w wypadku, kiedy darczyńca przeżyje ponad 10 lat od chwili przekazania darowizny, bo wtedy pozostali uprawnieni do dziedziczenia ustawowego nie będą mogli wystąpić z roszczeniem o zachowek. W przypadku zapisu testamentowego będą mieli takie prawo zawsze, chyba że zostaną wydziedziczeni. Ale wydziedziczyć można tylko z ważnych przyczyn.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM