e-prawnik.pl Porady prawne

Fałszywka z allegro.

Odpowiedzi w temacie (2)

ważka33

24.10.2011

Witam. Moje pytanie dotyczy zakupu na portalu aukcyjnym allegro. Zakupiony tam prezent okazał się fałszywką z doklejona marką produktu. Sprzedający tłumaczy się że nie wiedział o tymże produkt jest fałszywy i ze nie poczuwa sie do zwrócenia kosztów za sprzedany juz towar. To odtwarzacz muzyczny dla kuzynostwa.
Co mogę w takim wypadku zrobić? Towar nie kosztował dużo, niecałe 50zł.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

um

2011-10-25 10:06:43

zgłoś to na allegro przed-all, niech załatwią sprawe, to w ich gestii.

ftr54

2011-10-27 09:14:05

Napisz do niego raz jeszcze, zaproponuj mu opcję zwrotu rpzedmiotu wraz z zwrotem kosztów które poniosłeś włącznie z poniesieniem przez niego kosztów za przesyłkę zwrotną lub zgłoszenie sprawy do allegro i powiadomieniem do prokuratury za handel podróbkami. Powinien szybko odpisac i zgodzic sie na pierwszą opcje.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Czy ktoś się orientuje w sprawach allegro mam taki problem ze musiałem sytuację nieciekawym chodzi o telefony które sprzedałem ale niewyslalem , allegro wyplacilo rekompensate kupującym ja pisałem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam! Czy jak się zostało oszukanym przez jednego sprzedawce, który wystawia swoje aukcje na allegro. To w sadzie pozywa się jego czy allegro??? Wyłudzili ode mnie pieniądze. Raz zapłaciłam (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • urwało mi reszte tekstu:) to porady od prawników prowadzących min. to forum. Analiza i sporzadzenie odpowiedzi zajmuje im nie więcej niż 24 godzin od zadania pytania. Poza tym masz darmową wycenę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 7 odpowiedzi)

 • nie to dotyczy głównie osób które sprzedają masowo i np nie mają zerejestrowanej firmy, lub nie informuj a ile sprzedaja wiec w ten sposób oszukuja skarb panstwa. Nie dali by rady choć pewnie by (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, niedawno próbowano mnie oszukać na allegro, po zakończonej aukcji dostałem maila od niby \"serwis allegro\" że wygrałem aukcje i że należy jak najszybciej wpłacić pieniążki na inny nr (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)