Forum prawne

Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu

Potrzebuje informacji w tej sprawie windykacji, jaką wczeła wobec mnie firma KRUK.. Otóż byłem abonentem Cyfry Plus do 30 listopada 2004 (sama karta). Dostalem korespondencje, od nich okolo 15 stycznia o zworice sprzetu (karty) w ciagu 14 dni od daty dostarczenia pisma i tak zrobilem dnia 18 stycznia. Według regulaminu i tu przytoczę ten punkt: "7. Abonent zobowiązany jest do zwrotu Sprzętu Autoryzowanemu Dystrybutorowi w terminie jednego miesiąca od daty wygaśnięcia/rozwiązania Umowy. W przypadku opóźnienia w wykonaniu powyższego obowiązku Abonent uiści na rzecz Operatora CYFRY+ karę umowną w wysokości 300 (trzystu) złotych. Zapłata ww. kary umownej nie zwalnia Abonenta od obowiązku zwrotu Sprzętu. W przypadku niedokonania zwrotu Sprzętu - pomimo wystosowania przez Operatora CYFRY+, po upływie miesięcznego terminu, o którym mowa powyżej, dodatkowego wezwania do zwrotu Sprzętu - Abonent jest zobowiązany na podstawie żądania Operatora CYFRY+(w formie noty) do zapłaty Operatorowi CYFRY+ odszkodowania w wysokości określonej w Cenniku. Ponadto Abonent pokryje koszty poniesione przez Operatora CYFRY+ w związku z koniecznością odbioru przezeń Sprzętu z miejsca, w którym będzie się on znajdował po upływie miesiąca od wygaśnięcia/rozwiązania Umowy. " Czyli de facto naruszyłem punkt regulaminu, ponieważ zwróciłem sprzęt 18 dni po terminie lecz, pierwsze pismo przypominające mi o konieczności zwrotu sprzętu nie dotarło do mnie. Moje pytanie dotyczy jednak, czy w chwili tj.15 luty 2005 można wnosić windykację przeciwko sprawie, która została już uregulowana (zwrot karty) prawie miesiąć wcześniej ? Czy nie jest to próba wyciągnięcia pieniędzy niezgodna z prawem ? W BOK dowiedzialem się, że mogę napisać odwołanie od tej decycji, ale przecierz w tej chwili moje zaległości przeszły z Cyfry Plus na firmę KRUK. Jako informację podam, że termin uregulowania mija 23 lutego 2005, a poczta została dostarczona listem zwykłym. W przypadku gdy jednak, nieuda mi się polubownie załatwić tej sprawy, jaką mam szansę na wygranie tej sprawy w sądzie, ponieważ nie zamierzam płacić 300 złotych za "coś" co zostało zwrócone z niewielkim opóźnieniem. Idąc jeszcze tym tropem, może można jakoś umotywować opóźnienie oddania karty co dla Sądu okazało by się dobrym wytłumaczeniem, w efekcie czego przyznałby mi rację. Bardzo proszę o radę jak należy się zachować w takiej sytuacji.

2005.2.19 6:47:15

Odpowiedzi w temacie: Firma KRUK - proszę o wyjaśnienie problemu (11)

Mam dokładnie ten sam problem. Wczoraj dostałem korespondencję od firmy KRUK. Do Cyfry pisałem pismo, aby odstąpili od windykacji kwoty 300 zł ponieważ sprzęt został zwrócony ( z niewielkim opoźnieniem). Oddzwonili do mnie, że nie mogą anulować kary ponieważ zgodnie z punktem 7 regulaminu ....... Prosze również o pomoc w tej sprawie.

2005.7.24 18:30:55

Mam ten sam problem, przysłali mi nawet projekt pozwu, Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

2005.12.19 19:54:42

Kochani, tylko KOMORNIK SĄDOWY jest upoważniony do egzekucji ew. długu. Co do CYFRY+ - nie od dziś wiadomo, iż firma ta stosuje nieuczciwe praktyki. Projekt pozwu firma windykacyjna może sobie wsadzić... Zresztą jakakolwiek firma windykacyjna nie ma ŻADNEJ mocy prawnej. Rada - pod żadnym pozorem nie reaguj na ich "monity", telefony i listy. Jeśli jesteś uczciwa - spłacaj dług, lecz NIGDY firmom windykacyjnym - to naciągacze i oszuści. Pozdrówka!

2006.10.5 12:51:19

Karta, zgdnie z treścią artykułu pierwszego regulaminu - DEFINICJE - to nie sprzęt. Sprzęt to terminal wraz z wyposażeniem. Na temat karty znajdziesz informacje poniżej. Zdefiniowana jest ona jako oddzielna i niezwiązana ze sprzętem pozycja. Tym samym naliczenie kary za niezwrócenie w terminie sprzętu jest bezzasadne. Co do samej karty, to umowa oraz regulamin nie precyzują terminu jej zwrotu. Idąc dalej. Za niezwrócenie "w terminie" karty regulamin przewiduję karę 100zł. Jestem pewien, że dostrzegasz tu kolejną niedorzeczność i szansę dla siebie. Chcąc być formalistą, to zwróć jeszcze uwagę, że ta fakt, że umowa wiąże strony w okresie jej obowiązywania. A czy przypadkiem jej nie wypowiedziałeś? Miałeś do tego prawo. Najważniejsze. Przeanalizuj, co tak naprawdę otrzymałeś od Cyfry plus i jaką część dokumentu sygnowałeś podpisem;-) Z innej beczki..., to czy jesteś przekonany, że otrzymałeś kartę;-)?, czy to aby jednoznacznie wynika z zawartej umowy? Poczytaj sobie jak interpretowane przez sądy są wątpliwości. Więcej Ci nie podpowiem. Przeczytaj uważnie regulamin i umowę. Znajdziesz więcej argumentów by skompromitować przed sądem pozew Cyfry plus. Ja już to przerabiałem. Cyfra plus doskonale o tym wie, a firma KRUK nie jest tu stroną. Swoją drogą nie mają nawet prawa przetwarzać Twoich danych osobowych, gdyż weszli w ich posiadanie w sposób niezgodny z prawem. Znadziejsz na to odpowiednie artykuły. Miałem z nimi do czynienia i stwierdzam, że potrafią być stanowczy, jednak w obliczu argumentów bezradni. Co byś nie powidział i tak będą nękać Cię niechcianą korespondencją. Nalepszym rozwiązaniem jest wyjaśnienie tej sprawy w sądzie. Możesz zrobić to w postępowaniu cywilnym. Jak już wspominałem, umowa z Cyfrą plus i regulamin pełne są niedorzeczności i w tym tkwi Twoją przewagą. Pamiętaj. Każdą sprawę można wygrać w sądzie. A tą z pewnością.

2007.1.23 21:17:37

BANDA LICHWIARZY rZERUJA na ludzkej egzystencji ludzie pracujacy tam to banda i tyle

2009.1.1 18:45:8

Wyjechalem za granice i zapomnialem zamknac konto w banku a bank dalej prowadzil moje konto i pobieral pieniazki przypomne ze mialem debet -150 zl po uplywie 4 lat dostalem zawiadomienie do splacenia dlugu 2 tys.zl wiec zaczolem splacac i bedac po za granicami kraju wysylalem pieniazki babci aby co miesiac pacila mi rate jak juz splacielem caly dlug babcia dostala zawiadomienie ze do splacenia jest jeszcze 1000tys zl. a wiecie dlaczego poniewaz dlug byl rozlozony na 12 rat a KRUK przyslal 11 kartek do splacenia placac ostatnia rate babcia nie wiedziala ze jest jeszcze jedna i dlug znow zaczol rosnac moja babcia wyladowala szpitalu dostala zawalu jak dostala korespondecje z firmy KRUK ze wnuk nie splacil calej naleznosci iz jestem po za granicami kraju nie mam czasu na sadale przez firme KRUK babcia 81 lat stracila duzo zdrowia i jest mi przykro z tego powodu bo bardzo babcie kocham a ludzie tam pracujacy powini sie wstydzic nie nawidze ich proszee uwazajcie na ta MAFIE

2009.1.1 18:57:2

Witam, własnie ten "problem" przerabiam... W dokumentach, które mam z okresu podpisania umowy /2004-2005 r/ w definicji sprzetu "karta" nie występuje... W pozwie dostałam aktualny wydruk ze strony cyfry, poświadczony przez radcę... W pażdzierniku mam przesłuchanie przed sądem w tej sprawie - jak się bronić ? Sprzęt miałam kupiony na własność.

2009.9.17 16:11:39

ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe z cyfrą, wiec sprzęt należał do mnie, lecz nie wiedziałam ze trzeba zwrucic karte, bo jak nie to nakładają kare, tak sie złozyło że wyjechałam za granice. Jak przyjechałam moja skrzyka była zapchana listami, ze mam do zapłaty 300zł za nie oddanie karty. Zaniosłam karte,dostałam pokwitowanie. i myslalam że jak zwruciłam karte to napisze pismo o anulowanie kary "umownej" w wysokosci 300zł. Niestety dostałam odmowe, teraz nęka mnie firma windykacyjne i straszą sądem i dług wynosi juz ponad 700zł... to jest dla mnie nie normala sytuacja, zeby oczyekiwać za zwłoke tylu pieniędzy... co o tym myślicie!? NIE PODPISUJCIE Z NIMI UMOWY BO ONI TYLKO LICZA NA TAKICH JAK JA:/ pOZDRAWIAM

2009.9.17 17:52:27

Witam. Mam duże doświadczenie w sprawach prowadzonych przez firmę KRUK. 1. Firma windykacyjna KRUK nie przekazuje spraw do sądu o ile kwota nie przekracza 1500zł lub więcej.Może jedynie na własną rękę odzyskać dług poprzez telefony do dłużnika, pisma typu rozłożenie długu na raty, wezwanie do zapłaty, kopia pozwu (nie jest to zgodne z prawdą). 2.Nie polecam podpisywania dokumentów nikomu i nigdzie w tej firmie bo prowadzi to do wygaśnięcia biegu przedawnienia, a wynosi ono 3 lata od daty wystawienia faktury na kwote zadłużenia w tym przypadku 300 zł. 3. Firma KRUK może odsprzedać dług innej firmie np .PRESCO (która działa bardziej stanowczo)jednak odbywa się to zwykle po upływie 3 lat. 4.Po upływie 3 lat możemy otrzymać SĄDOWY NAKAZ ZAPŁATY musimy się wtedy od niego odwołać w terminie 14 dni od daty doręczenia. W SPRZECIWIE DO NAKAZU ZAPŁATY w pozycji 9(uzasadnienie) wpisujemy iż powództwo jest bezzasadne i opisujemy sprawe zgłaszając zarzut przedawnienia podając art.118 KC. Tak więc firma KRUK niejest tak grożna i nie trzeba się jej bać. Z doświadczenia wiem, że tak naprawde to nic nie może ta firma zrobić jak tylko sama działać w celu odzyskania należności ale bez podsatwy prawnej nadanej przez sąd.

2010.1.28 18:16:3

Witam, w 2004 roku została mi naliczona opłata karna za nieterminowe oddanie dekoderu do firmy cyfra plus. Przez jakiś czas dostawałam korespondencję z firmy Kruk z informacją o konieczności spłaty zadłużenia. Ostatni list otrzymałam w 2005 roku. Do 2010 roku nie otrzymałam żadnych listów ponaglających zapłatę. Dopiero pod koniec 2010 cała procedura widykacyjna względem mojej osoby rozpoczęła się ponownie, z tą różnicą, że teraz windykatorem jest firma Presco. Moje pytanie: czy dług wobec cyfry/kruk/presco się już nie przedawnił? Kwota długu to około 850 zł. Z góry dziękuję za pomoc. Joanna

2011.1.4 11:35:54

cześć! też mam problem z KRUKIEM... brałam dwa razy po 10tys kredyt na brata.. niestety od października nie spłacają rat.. więc sprawa trafiła do KRUKA.. on wiecznie coś łatwi ale nie może nic załatwić więc ja nie odbieram tele bo nie wiem co im powiedzieć... nie stać mnie żeby im cokolwiek zapłacić, ponieważ studiuje zaocznie na 3 roku.. i pracuje na 2/2 etatu.. po jakim czasie nie spłacania rat mogą wejść ma na konto im kto mnie o tym poinformuje czy na ziemie którą posiadam... Prosze o pomoc...

2011.2.11 12:55:50

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika