Patrole policji

Odpowiedzi w temacie (1)

-

19.6.2001

Od pewnego czasu na ulicach Szczecina można spotkać patrole policji wraz z pracownikami agencji ochrony osób i mienia. Jak to się ma do ustawy o ochronie danych osobowych. Przecież funkcjonariusze policji pracując w sieci radiowej przekazują informacje podlegające ochronie danych osobowych. Informacje te w ten sposób docierają do osób nieuprawnionych, a mianowicie do pracowników agencji ochrony. Czy jest to sytuacja dopuszczalna? Uważam, że jest to wbrew ustawie o ochronie danych osobowych.
(620744)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ricco

2001-07-27 11:04:48

ochrona danych osobowych to jedno ale jest poważniejsze naruszenie a mianowicie naruszenie tajemnicy państwowej i służbowej poprzez podawanie do wiadomości osób nieuprawnionych informacji o kryptonimach policyjnych (również operacyjnych), w eterze często też słychać przebieg całych akcji policyjnych i sposób wykonywania czynności przez policjantów. Co do danych osobowych to przyznaję rację. W spółpraca ze służbami cywilnymi również powinna być zabroniona i uważam, że przełożeni, którzy na to pozwalają są niekompetentni i robią sobie jaja z poważnej pracy. jak już się nieraz przekonaliśmy ochroniarze często są przestępcami lub z przestępcami współpracują - patrz tragedia w banku w Warszawie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Policjanci z kamerkami...

  Uruchamiono pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach.  Kamery będą testowane w garnizonach: stołecznym, podlaskim i dolnośląskim.

 • Mandat zapłacisz kartą na Policji

  Nowelizacja ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia pozwoli Policji i innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki nowym przepisom, ukarany będzie mógł od razu (...)

 • Będą policyjne jednostki kontrterrorystyczne?

  Ujednolicony system funkcjonowania jednostek kontrterrorystycznych oraz uregulowane zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań służbowych przez policjantów to główne zmiany przewidziane (...)

 • Policjanci będą chodzić z kamerkami

  Ponad 2 tysiące kamer osobistych, zakupionych dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, trafi do funkcjonariuszy Policji w całym kraju. Powodzeniem zakończył się program pilotażowy (...)

 • Normy wyżywienia dla funkcjonariuszy podwyższone

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podniosło normy wyżywienia dla funkcjonariuszy oraz związane z tymi normami równoważniki pieniężne w zamian za wyżywienie. Nowe stawki finansowe (...)

NA SKÓTY