Zatrzymanie prawa jazdy

Odpowiedzi w temacie (0)

corel

13.10.2019

Dzień dobry, mam pytanie do znawców tematu. Dzisiaj o godzinie 8 rano skontrolowała mnie policja. Wydmuchałem 0,1 grama i po 15 minutach znowu wydmuchalem 0,1 grama (wczoraj wypiłem 5 piw).Policjant zatrzymał mi prawo jazdy i powiedział, że jutro mam się zgłosić na komende policji do wydziału wykroczeń / zatrzmań (nie pamiętam jak to dokładmnie określił.). Jak wygląda teraz moja sytuacja? Nie wiem w jakim celu mnie wzywają. Policjant powiedział, że często przy takim wyniku nie odbieraja się prawa jazdy i że najprawdopodobniej będę go musiał odebrać w urzędzie miejskim, w wydziale komunikacji. Powiedział często ale nie zawsze. Jakie są moje szanse na to, że nie zabiorą mi tego prawa jazdy? Od czego to zależy? Jaka jest moja najlepsza, a jaka najgorsza alternatywa? o co mnie będą pytać? Co powinienem mówić? Dziękuję z góry za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 19.6.2018

  W stanie wyższej konieczności można łamać przepisy drogowe...

  Kierowca przekraczający dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h lub przewożący zbyt dużą liczbę pasażerów nie będzie karany zatrzymaniem prawa jazdy, (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)

 • 22.6.2018

  Niesłyszący za kierownicą

  Nowelizacja przesądza, że ograniczenia słuchu nie są przeciwskazaniem zdrowotnym w możliwości zdobycia prawa jazdy w kategorii C i C1 (samochody ciężarowe). Stwarza osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym, (...)