Prawo spółek: Spółka komandytowa - Zmiany w prawie

PFR dofinansuje restrukturyzowane spółki komandytowe

20.10.2020

Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) będzie finansował spółki, które następnie podlegają restrukturyzacji. Zgodnie z planowanymi zmianami dot. zasad opodatkowania spółek komandytowych, zakłada się nadanie takim spółkom podmiotowości podatkowej, tj. uznanie ich za (...)

Nowe propozycje podatkowe MF

19.9.2020

Ministerstwo Finansów przygotowało rozwiązania uszczelniające system podatkowy, a tym samym zapewniające możliwie najlepsze warunki do prowadzenia biznesu w Polsce. Wśród najważniejszych zmian jest przeniesienie obowiązku podatkowego na spółkę komandytową, obowiązek (...)

Klauzule wykonalności - jest nowelizacja przepisów

4.3.2014

Po wejściu w życie ustawy przepisy będą szczegółowo regulować kwestię doręczeń w postępowaniu klauzulowym oraz biegu terminu do złożenia zażalenia na postanowienie nadania klauzuli wykonalności.

Drastyczne podwyżki podatku dla wspólników

23.10.2013

Konfederacja Lewiatan apeluje o nie niszczenie polskiej przedsiębiorczości w imię walki z dużymi sieciami handlowymi, których w formie spółki komandytowej działa na polskim rynku kilkanaście.

UOKiK zgodził na przejęcie w branży czasopism

2.8.2013

Prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji i zgodziła się na przejęcie kontroli przez Burda International nad spółkami należącymi do grupy Bertelsmann.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika