Bezrobotna matka nie płaci alimentów.

Odpowiedzi w temacie (0)

OjciecWirgiliusz

6.12.2017

Kochani doradźcie mi w mojej zawiłej sytuacji. Starszy syn lat 19 uczy się w LO i mieszka sam. płacę mu alimenty 500 zł/m-c zasądzone przez sąd. Matka ma zasądzone tyle samo, ale mu nie płaci. Syn tego nie zgłasza, jego sprawa. Młodszy syn 14 lat mieszka ze mną, mam przyznane przez sąd 350 zł i też matka tego nie płaci. Co mogę jej zrobić? Matka zawodowa bezrobotna ożeniła się powtórnie, mężulek gdzieś tam pracuje, mają małe dziecko na które biorą 500+ i wszelkie zapomogi z GOPS. W Funduszu alimentacyjnym jest limit 725 zł netto, więc licząc dwie osoby (ja i młodszy syn) przekraczam go o 400 zł. I tu moje pytania do was: 1. Czy alimenty na starszego syna obniżają mi dochód?? 2. Czy bezrobotna ex z pracującym mężem jest do ruszenia przez komornika?? Nie ukrywam, że za 1850 zł minus 500 na starszego syna trochę ciężko jest przeżyć.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem sądu, nie płacą bądź (...)

 • 25.2.2014

  Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo należą się (...)

 • 8.9.2017

  Urlopy dla rodziców

  Od stycznia do lipca br. z urlopów dla rodziców skorzystało ponad 500 tys. osób w tym 402 tys. kobiet i 97,3 tys. mężczyzn. To ponad 20 tys. więcej niż w analogicznym okresie w 2016 r. Ile urlopów (...)

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)