Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

Odpowiedzi w temacie (2)

qarku23

28.12.2011

Witam. Mój młodszy brat niestety wpadł w złe towarzystwo, obawiamy się że przez jego ostatnie wybryki dostanie kuratora plus wyroki dla młodocianych. Chcielibyśmy się dowiedzieć kiedy dokładnie i komu przyznaje się kuratora?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jolantaschabowska

2011-12-28 11:32:17

http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-rodzinne/kuratela/artykuly/kiedy-i-dla-kogo-ustanawia-sie-kuratora.html łap poczytaj bedziesz zaraz wiedział.

Kurwa

2017-10-16 20:29:20

Może dostać za mówienie do pani dżustin~!!!!!!!!!!!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.10.2017

  Kurator - Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  Prawo nie przyznaje zdolności do czynności prawnej osobom niepełnoletnim, ubezwłasnowolnionym, nierzadko zaś wydarzenia życia codziennego mogą faktycznie pozbawić człowieka możliwości reprezentowania (...)

 • 26.4.2017

  Ubezwłasnowolnienie - Kto może zostać ubezwłasnowolniony? Jakie są skutki ubezwłasnowolnienia

  Często zdarza się, że dana osoba nie jest w stanie decydować o swoim życiu, lub nawet nie potrafi podjąć najprostszych decyzji. Może to być wynikiem np. choroby psychicznej. Dlatego w takich sytuacjach (...)

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 23.8.2011

  Uprawnienia kuratora sądowego

  Kuratorzy sądowi realizują określone przez prawo zadania o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym, związane z wykonywaniem orzeczeń sądu.

 • 22.3.2012

  Zwolnienie od kosztów sądowych

  Postępowanie przed sądem cywilnym wiąże się z obowiązkiem uiszczenia kosztów sądowych tego postępowania. Na koszty sądowe składają się opłaty sądowe oraz wydatki poniesione przez sąd. (...)