e-prawnik.pl Porady prawne

kiedy testament ustny jest ważny?

Odpowiedzi w temacie (0)

somethingwrong

21.9.2011

Czy testament ustny ważny jest tylko kiedy jest składany w momencie zagrożenia życia ? Czy liczba świadków jest zawsze określona dla takiego testamentu? czy jeżeli niema zagrożenia życia warunki są inne?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Czy testament sporządzony w obecności notariusz zawsze będzie ważny? Czy muszą byc spełnione dodatkowe warunki? Osoba, która spisywała testament jest niewidoma a jako podpis jest jej odcisk palca (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Wszystko się zgadza. Przejęzyczyłam się tylko - nie jest pani obdarowana ale jest na Panią testament. Efekt ten sam. Nalezy się Ciotce zachowek. Trzena by próbować wykazać, że Pani dawała pierniądze (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 5 odpowiedzi)

 • Witam. Moja Babcia sporządziła testament. Na testamencie, pod podpisem Babci jest pieczątka i podpis Sołtysa naszej wsi. Czy taki testament jest ważny..? Notariusz powiedział mi że sąd musi orzec (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Osoby które poświadczają spadek ustny nie mogą być beneficjentami tegoż spadku,ani oni ani ich zstępni. Tak więc spadek jest nieważny. Poza tym spadek ustny ma jeszcze inne obostrzenia proszę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 8 odpowiedzi)

 • Witam! Jak wygląda kwestia testamentu napisanego odręcznie? Czy taki testament jest ważny? Czy muszą być świadkowie przy jego sporządzaniu? Jaka powinna być jego forma? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)