e-prawnik.pl Porady prawne

Powszechny spis ludnosci

Odpowiedzi w temacie (4)

-

15.2.2002

Cikaw jestem jak się ma w/g prawa powszechny spis ludnośći do ustawy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności???

(hoover)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Berry

2002-02-16 17:31:37

Ma się bardzo dobrze :-) Poczytaj te ustawy i sprawdź sam.

marek_k84

2002-02-21 08:50:02

jak ustawodawca wyobraża sobie przyjmowanie rachmistrzów w domach przy obeznym stopniu zagrożenia przestępczością (szczególnie napady w domach i mieszkaniach przer różnego rodzaju przebierańców)? Odmowa wpuszczenia rachmistrza jest podobno karalna. Gwarantuję jednak, że każdy jest w stanie się wybronić argumentując odmowę swoimi obawami o bezpieczeństwo...

gnieha

2002-05-09 21:51:46

.....podobno karalna ;)))))))))) to może mi ktoś wskaże punkty w obowiązującej ustawie o spisie powszechnym z dn. 2 grudnia 1999 oraz akty wykonawcze do tej ustawy umożliwiające egzekucję i rodzaj tej kary. Ja zdołałam się tylko doczytać że istnieje obowiąek poodania się temu spisowi ale ni hu hu o karach :)

mattif

2011-01-20 01:49:14

Rachmistrza nie sposób pomylić z przestępcą. Każdy rachmistrz posiada legitymację oraz posługuje się urządzeniem elektronicznym hand-held, wyposażonym w GPS. Badany respondent może sprawdzić dane rachmistrza dzwoniąc na numer telefonu właściwego miejscowo GUS. Urzędnik GUS potwierdzi, czy dany rachmistrz ma zaplanowane w tym czasie spotkanie z zainteresowanym respondentem oraz czy jest to faktycznie ten konkretny rachmistrz. Każdy wylosowany respondent ma obowiązek poddania się spisowi pod groźbą kary grzywny do 5000 tys. złotych. Obowiązek ten można zrealizować w trojaki sposób: za pomocą samospisu- przez internet, ankiety przeprowadzonej telefonicznie oraz poprzez wywiad CAPI, przeprowadzany osobiście przez rachmistrza z respondentem. Najszybszym sposobem zrealizowania obowiązku, mimo oporu wielu respondentów, jest skorzystanie z usług przeszkolonego rachmistrza, który służy pomocą przy dokonaniu interpretacji wielu skomplikowanych pytań. Warto również wiedzieć, że nie na wszystkie pytania udzielenie odpowiedzi jest obowiązkowe. Informacje zbierane przez rachmistrzów w ostatecznym rozliczeniu są odpersonalizowane i słuzą jedynie do ustalenia zmian globalnych jakie zaszyły w społeczeństwie polskim w okresie ostatnich 9 lat. Odmowa udzielenia wywiadu rachmistrzowi jest dopuszczalna pod warunkiem dokonania spisu na jeden z pozostałych sposobów. Jednak przed podjęciem takiej decyzji należy się poważnie zastanowić, czy nie szybciej będzie poświęcić urzędnikowi 15 min, czy spędzić samemu przed komputerem o wiele więcej czasu, próbując zinterpretować bądź co bądź nie najłatwiejsze pytania formularza.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM