e-prawnik.pl Porady prawne

RODO

Odpowiedzi w temacie (2)

aleaug

15.3.2018

Pracuję na pół etatu jako kadrowa w jednym z przedszkoli. W związku z wejściem w maju rozporządzenia o ochronie danych osobowych, dyrektor chce poszerzyć mój zakres obowiązków o funkcję ABI/IOD. Czy ja powinnam wyrazić na to zgodę? Tzn. wiem, że teoretycznie nie muszę, mogę się zwolnić... Słyszałam kiedyś, że funkcja ta musi być pełniona poza wykonywanym etatem, być zatrudniona jako ABI i tylko ABI na jakąś część etatu, ale nie wiem czy to prawda. Nie wyobrażam sobie, aby w ramach połowy etatu kadrowej wypełniać jeszcze rzetelnie rolę ABI.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

malina7

2019-08-23 23:50:27

Zgadzam się z Tobą. Zwłaszcza, że trzeba być na bieżąco z przepisami, a tu co chwilę coś się zmienia. Od maja tego roku zmieniło się 160 ustaw w związku z RODO . Ja się tylko cieszę, że w październiku jadę na szkolenie do Gdańska organizowane przez kancelarię Klisz i Wspólnicy i nie muszę tego sama ogarniać.

papayasheikh

2019-08-26 22:24:57

Polecasz do szkolenie z RODO Kancelarii Klisz i Wspolnicy? Korzystam z usług ich prawnika - mecenas Łabędzkiej i jestem bardzo zadowolna :) Ale na szkoleniach nie byłam i jestem ciekawa jak prowadzą.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM