Notarialne stwierdzenie nabycia spadku

Pytanie:

Zmarła moja mama, mam jej testament, czy mogę przeprowadzić postępowanie przed notariuszem?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.11.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Notarialne stwierdzenie nabycia spadku

W razie złożenia testamentu notariusz dokonuje jego otwarcia i ogłoszenia, chyba że otwarcie i ogłoszenie testamentu już nastąpiło. Z otwarcia i ogłoszenia testamentu sporządza się protokół (art. 95d Prawa o notariacie). Jeśli nie ma wątpliwości co do osoby spadkobiercy i wysokości udziałów w spadku notariusz sporządzi akt poświadczenia dziedziczenia.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: