Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty a pobyt w więzieniu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mój mąż jest po rozwodzie. Został zatrzymany i odsiaduje 2 letni wyrok w innej sprawie. Do ZK przesłano mu papiery z urzedu gminy w którym mieszka jego była żona odnośnie zadłużenia z tytułu wypłacania zaliczki alimentacyjnej. Nie jest w stanie płacić bo przebywa w Zk gdzie nie pracuje. mam pytanie czy może ubiegać się o umożenie tej kwoty za okres w którym przebywał w ZK?


  Odpowiedz Cytuj
 • pobyt w ZK nie jest powodem do zmniejszenia alimentów a tym bardziej do ich umożenia. 

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Limit potrąceń z emerytury więźnia

  Mężowi, za jego czyny (przemoc i molestowanie seksualne dziecka), prawdopodobnie grozi więzienie. Jest już emerytem i z jego emerytury potrącane są alimenty na rzecz małoletnich dzieci. Do tej pory jest to 60% z emerytury (należność oraz zadłużenie). Czy w przypadku osadzenia męża w więzieniu z emerytury mogą być potrącane większe kwoty z uwagi na to, iż pobyt więźnia w odosobnieniu pokrywa państwo?

 • Miejsce zawarcia ślubu cywilnego

  Wychodzę niedługo za mąż. Ponieważ narzeczony jest po rozwodzie w grę wchodzi wyłącznie ślub cywilny. Chciałabym, żeby w tym wydarzeniu towarzyszyła mi moja rodzina, która jest dosyć liczna. USC nie są w stanie pomieścić takiej liczby gości (zwykle są to sale na ok 20 osób). Dlatego wymyśliliśmy ślub w plenerze, niestety kierownik USC twierdzi, że jest to możliwe tylko w ważnych przypadkach (choroba, pobyt w więzieniu). Tymczasem wiadomo, że takie śluby odbywają się już w Polsce, pytanie w oparciu o jaką podstawę prawną? Kierownik USC twierdzi, że wyrazi zgodę, jeżeli udowodnię, że jest to zgodne z przepisami. Drugi problem to intercyza - niezbędna ze względu na byłą żonę, koniecznie jeszcze przed ślubem. Jak to załatwić?

 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

 • Zameldowanie stałe i czasowe

  Czy mając zameldowanie czasowe trzeba wymeldować się ze stałego miejsca zameldowania?

 • Opłaty za pobyt w DPS

  Pan X jest całkowicie ubezwłasnowolniony, (jest kawalerem, nie ma dzieci, rodzice nie żyją) opiekunem prawnym jest jego siostra. Sąd Rejonowy wydał postanowienie na umieszczenie pana X w DPS. Czy siostra będąca opiekunem prawnym zobowiązana jest do ponoszenia odpłatności za pobyt brata w DPS?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane