Wzory dokumentów - Strona 21

Regulamin zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

23.6.2016

Wspólnicy jako wyższa władza spółki z o. o. jak i sam zarząd, mają możliwość uchwalenia regulaminu zarządu. Ustanowić regulamin zarządu można np. poprzez zapis w umowie spółki, poprzez podjęcie uchwały ustanawiającej regulamin, poprzez delegacje kompetencji do rady nadzorczej lub w (...)

Pozew o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników spółki z o.o.

23.6.2016

Prawo do wytoczenie powództwa o stwierdzenie nieważności uchwały niezgodnej z ustawą, przysługuje: zarządowi, radzie nadzorczej, komisji rewizyjnej oraz poszczególnym ich członkom; wspólnikowi, który głosował przeciwko uchwale, a po jej powzięciu zażądał zaprotokołowania sprzeciwu; (...)

Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

23.6.2016

Sąd na wniosek osoby mającej w tym interes stwierdza nabycie spadku przez spadkobiercę. W sprawach o stwierdzenie nabycia spadku wyłącznie właściwy jest sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy a jeżeli jego miejsca zamieszkania w Polsce nie da się ustalić, sąd miejsca, w którym znajduje (...)

Wniosek do Komisji pojednawczej o uznanie ugody za bezskuteczną

23.6.2016

Pracownik może wystąpić do sądu pracy w terminie 30 dni od dnia zawarcia ugody z żądaniem uznania jej za bezskuteczną, jeżeli uważa, że ugoda narusza jego słuszny interes. Zakwestionowana przez pracownika ugoda nie musi naruszać prawa, aby mogła zostać przez sąd uznana za bezskuteczną. (...)

Testament własnoręczny zawierający polecenie

23.6.2016

Spadkodawca może w testamencie zobowiązać spadkobiercę lub zapisobiercę do oznaczonego działania lub zaniechania nie czyniąc nikogo wierzycielem, a więc ustanowić tzw. polecenie. Może mieć ono zarówno charakter materialny, jak i niematerialny. Istotą polecenia jest to, że nie ma osoby, (...)

Umowa o pracę na czas określony

23.6.2016

Umowa o pracę na czas określony powinna zawierać pewne postanowienia "wspólne" dla każdej umowy o pracę. Specyficznie jednak w tym przypadku wygląda kwestia dopuszczalności rozwiązania takiej umowy z zachowaniem terminu wypowiedzenia - by było to możliwe, konieczne jest zawarcie w umowie dodatkowego (...)

Wniosek o zniesienie współwłasności

23.6.2016

Każdy ze współwłaścicieli może żądać zniesienia współwłasności, gdyż współwłasność jest uważana za stan tymczasowy. Zniesienie współwłasności może nastąpić w drodze umowy lub - gdy brak jest zgody współwłaścicieli - w drodze postępowania sądowego. W niniejszym wniosku (...)

Wzór umowy poręczenia

23.6.2016

Stosunek poręczenia powstaje na podstawie umowy zawartej między poręczycielem a wierzycielem. Przedmiotem poręczenia może być każde zobowiązanie dłużnika bez względu na jego podstawę i źródło jak i to czy jest to zobowiązanie pieniężne czy nie, osobiste czy wynika z działanie czy tez (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika