e-prawnik.pl Porady prawne

Apelacja

7 Artykułów


3 Informacji


29 Pytań i odpowiedzi


53 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Apelacja a przymus adwokacki

  "Sąd I instancji uznał mnie za winnego popełnienia przestępstwa przywłaszczenia. Chcę złożyć apelację. Czy mogę zrobić to we własnym zakresie, czy też apelację musi wnosić adwokat?"

  Apelacja a przymus adwokacki
 • Wydanie uzasadnienia wyroku na piśmie

  "W jakim czasie powinien oskarżony w sprawie karnej zgłosić prośbę o uzasadnienie wyroku i jednocześnie o treść wyroku na piśmie . Oskarżony chce wnieść odwołanie od wyroku-ile ma czasu. Czy czas liczy się od momentu dostarczenia wyroku? (...)"

  Wydanie uzasadnienia wyroku na piśmie
 • Zaskarżanie orzeczeń

  "Czy wyrok, który nie jest zaskarżalny nie podlega dyskusji? Czy jako strona, która czuje się pokrzywdzona nic nie może zrobić? Czy możemy jako strona, która ma poczucie niesprawiedliwości wnieść jakieś odwołanie? Czy nie ma dalszej drogi, (...)"

  Zaskarżanie orzeczeń
 • Błędne pouczenie o terminie złożenia apelacji

  "Niedawno otrzymałem odpis wyroku sądu grodzkiego w sprawie o wykroczenie. Do uzasadnienia było dołączone pouczenie , że przysługuje mi prawo złożenia apelacji, którą należy złożyć do sądu okręgowego za pośrednictwem sądu rejonowego (...)"

  Błędne pouczenie o terminie złożenia apelacji
 • Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji

  "W czerwcu 2008 zostałem "złapany" na radarze foto (przenośnym) bez zatrzymywania w powiecie G. Otrzymałem wezwanie na Policję w miejscowości, w której mam zameldowanie, złożyłem wyjaśnienia, pani prowadząca radziła poprosić sąd o mandat (...)"

  Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji
 • Apelacja od wyroku sądu grodzkiego

  "Znajomy dostał wyrok w sądzie grodzkim. Chce złożyć apelację. Czy w procedurze karnej obowiązują te same terminy co w procedurze cywilnej, jeśli chodzi o termin wystąpienia o uzasadnienie, ewentualnie złożenia tzw. apelacji \"samoistnej\"? (...)"

  Apelacja od wyroku sądu grodzkiego