Blokowanie podzialu majatku

Odpowiedzi w temacie (1)

renha

8.11.2018

Moi rodzice sa w trakcie sprawy o podzial majatku. Ojciec, ktory blokuje (doscy spory, 3 nieruchomosci, ziemia, firma) majatek, od ponad 5 lat skutecznie uniemozliwia przebieg postepowania. Wiecznie ma zwolnienia lekarskie, wezwal okolo 40 swiadkow ktorzy w wiekszosci sa niedostepni (typu 70-letnia ciotka z Chicago, hydraulik pomagajacy przy budowie domu 20 lat temu itd).Ojciec za kazdym razem sklada pismo w ktorym nalega na zmiany sedzi (bo sedzia jest kobieta i nie bedzie obiektywna itd). Osoby przychodzace wycenic nieruchomosci nie sa wpuszczane do srodka. W miedzyczasie zdarzyl sie juz zmienic sedzia i sprawa zaczela sie od poczatku. Mama skladala juz kilka skarg i prosb o przyspieszenie postepowania ale nic to nie dalo. Nie dostala tez alimentow chociaz zostala odcieta od firmy i domu - mieszkala u rodziny. Ojciec powiedzial, ze bedzie przedluzal to az do smierci. Jak przyspieszyc taka sprawe gdzie sad jest obojetny na takie dzialania?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Lordi

2018-11-08 12:39:49

Na tę chwilę możesz poczytać informacje na ten temat na blogach prawniczych. Miałam niestety podobną sytuację lecz nie poszłam od razu na porady prawne stacjonarnie ze względu na wysoką cenę. Wolałam poszukać informacji w internecie. Blog o prawie - [url=https://pewny-prawnik.pl]sprawdź[/url]

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.6.2017

  Koniec z nieuzasadnionym blokowaniem numerów ratunkowych!

  Celem projektu jest zapewnienie społeczeństwu łatwiejszego i skuteczniejszego dostępu do numerów alarmowych, w szczególności 112, 997, 998 i 999, poprzez wprowadzenie wyraźnego (...)

 • 3.7.2007

  Kiedy można dokonać częściowego, a kiedy uzupełniającego podziału majątku wspólnego?

  Podział majątku może odbyć się w sądzie lub poza nim. Istnieje jeszcze jedna ważna różnica między oboma sposobami podziału. Otóż: sądowy podział majątku powinien obejmować cały majątek, (...)

 • 26.9.2016

  Sądowy dział spadku

  Jeżeli do spadku jest uprawniona więcej niż jedna osoba, to pomiędzy współspadkobiercami powstaje wspólność praw i obowiązków spadkowych. Trwa ona do chwili dokonania działu (...)

 • 14.10.2017

  Jaka będzie kara za nieuzasadnione blokowanie numerów ratunkowych?

  Nowelizacja Kodeks wykroczeń ma na celu zapewnienie łatwiejszego i skuteczniejszego dostępu do telefonicznych numerów alarmowych 112, 984, 985, 986, 997, 998 i 999. Zgodnie z nowelizacją osoba, (...)

 • 20.3.2017

  Ochrona graczy przed hazardem

  Ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie „szarej strefy” w grach hazardowych – to główne cele nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe przepisy wchodzą (...)