broń palna bez pozwolenia 2012

Odpowiedzi w temacie (2)

ulka26

6.3.2012

witam, na przykładzie ostatniej histroii z krakowa o której słyszałam. czy jest faktycznie możliwe aby można było posiadać broń palna bez pozwolenia?
jaka to może być broń i jak ją zdobyć? nie jest to zbyt łatwe, potrzebne sa badania psychiatryczne?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tojestp

2012-03-06 12:52:14

jest taka możliwość chodzi o broń lub jej repliki które powstały przed 1900 rokiem zdaje się.

t.k

2012-03-06 14:04:54

\"Ustawą o broni i amunicji\" z dnia 05 stycznia 2011 r. Dz. U. z dnia 23 lutego 2011 r. Art.11 p.10 \"Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni\"

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Posiadanie broni

  Jeśli chcesz posiadać broń palną i amunicję do tej broni musisz uzyskać zezwolenie komendanta wojewódzkiego Policji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast gdybyś chciał posiadać (...)

 • Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • Wyposażymy obce wojska?

  Żołnierze wojsk obcych stacjonujących w Polsce będą mogli zostać wyposażeni w broń i amunicję, jakimi dysponują Siły Zbrojne RP. Chodzi tu przede wszystkim o personel Dowództwa Wielonarodowej (...)

 • Będzie unijna baza danych biometrycznych

  Rada UE i Parlament Europejski zatwierdziły wniosek Komisji dotyczący stworzenia unijnego systemu przekazywania informacji z rejestrów karnych odnoszącego się do skazanych obywateli państw (...)

 • Powstanie System Rejestracji Broni

  MSWiA przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt ustawy zastępującej ustawę z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami (...)