e-prawnik.pl Porady prawne

CZY DZIECKO MUSI NOSIĆ NAZWISKO OJCA?

Odpowiedzi w temacie (3)

martita123

30.10.2006

MóJ 2,5-LETNI SYN NOSI MOJE NAZWISKO.OSTATNIO JEGO OJCIEC STWIERDZIł żE TAK BYć NIE MOżE I DOMAGA SIę ZMIANY NAZWISKA.JA NA TO NIE CHCę SIę ZGODZIć,PONIEWAż NIE WIDZę W TYM WIęKSZEGO SENSU(NIE JESTEśMY RAZEM Z OJCEM DZIECKA).CZY BEZ MOJEJ ZGODY JEST MOżLIWA ZMIANA NAZWISKA?CZY GDZIEś JEST NAPISANE żE DZIECKO MUSI MIEć TAKIE SAMO NAZWISKO CO OJCIEC?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

justyna

2006-10-31 09:58:44

absolutnie nie musi mieć nazwiska ojca. Moja córka mimo że ojciec ją uznał nosi moje nazwisko

Garcija

2006-10-31 21:09:54

Dziecko nie musi nosic nazwiska ojca. Ojciec sam nie moze zmienic nazwiska dziecka, potrzebne jest do tego dzialanie rowniez innych podmiotow. Prosze poczytac kodeks rodzinny i opiekunczy art. 87-90.

grzes

2007-12-26 14:30:53

aczego matka chce zmienic nazwisko to tesz jrgo synek

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM