Czy zatrzymanie było prawnie ok? Czy można kogoś skuć i zamknąć w zakładzie psychiatrycznym na podstawie pomówienia?

Odpowiedzi w temacie (1)

zmazik17

31.7.2018

W zeszłym roku zostałem zatrzymany na mieście przez policję. Umówiłem się z moim Tatą iż przyjdę w pewne miejsce, tam czekał on już na mnie wraz z policją po cywilnemu. Zostałem zatrzymany, przyciśnięty do ziemi i skuty pod zarzutem iż groziłem komuś śmiercią chociaż to była brednia. Zostałem zawieziony skuty do szpitala, tam zapięty w pasy, chociaż nie byłem agresywny. Następnie zostałem umieszczony w szpitalu psychiatrycznym: uzależnienie od narkotyków. Nie dostałem ani protokołu zatrzymania ani wypisy szpitalnego z opisem co miałem tam robione. Jak już znalazłem się w szpitalu psychiatrycznym mój Tato odwołał zgłoszenie przez które zostałem zamknięty. Gdzie mogę dostać dokumenty z zatrzymania i szpitala? I czy ktoś może tak po prostu skłamać aby zatrzymać drugą osobę?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zmazik17

2018-07-31 13:26:38

Dodam iż do szpitala byłem przewieziony w ambulansie i kajdankach. I nie miałem nic do powiedzenia mimo iż prosiłem o kontakt z adwokatem powiedziano mi iż mogę sobie prosić. W szpitalu byłem spokojny. Przy zatrzymaniu nie chciałem dać zapiąć się w kajdanki ponieważ nie było ku temu powodów.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.6.2012

  Zatrzymanie - kiedy, na jak długo, jaki organ i w jakich okolicznościach może mnie zatrzymać?

  Artykuł zawiera informacje o tym z jakich powodów i na jak długo Policja może zatrzymać osobę. Czy stan nietrzeźwości może być wyłącznym powodem zatrzymania? Kiedy należy zwolnić zatrzymanego? (...)

 • 3.10.2016

  „Dowód z akt” w postępowaniu cywilnym

  Można zamknąć rozprawę również w wypadku, gdy ma być przeprowadzony jeszcze dowód przez sędziego wyznaczonego lub przez sąd wezwany albo gdy ma być przeprowadzony dowód (...)

 • 26.12.2017

  Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych

  Na podstawie nowelizacji sądy opiekuńcze będą więc mogły zlecać kuratorom sądowym przeprowadzanie wywiadów środowiskowych także w postępowaniu wykonawczym prowadzonym w sprawach opiekuńczych (...)

 • 27.12.2012

  Uprawnienia osoby zatrzymanej

  Uprawnienia przysługujące zatrzymanemu są gwarancją podstawowych praw człowieka. Mają zapewnić, żeby osoba nie została bezpodstawnie i niesprawiedliwie pozbawiona wolności. Uprawnienia te dotyczą (...)

 • 16.7.2018

  Druk SD-Z2 - zgłoszenie darowizny lub spadku bez podatku

  Dostajesz darowiznę albo dziedziczysz spadek po kimś z bliskiej rodziny? Jeżeli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z podatku od spadków i darowizn, złóż formularz (...)