e-prawnik.pl Porady prawne

Dziedziczenie

Odpowiedzi w temacie (0)

Joanna

30.5.2012

Dziedziczenie We wrześniu 2008r zmarł tata po, którym odziedziczyliśmy nieruchomość, którą możemy sprzedać po 5 latach, aby nie płacić podatku 19%. Postanowienie sądowe o przejęciu spadku wydane było w maju 2009r. Czy przejęcie spadku liczy się od daty śmierci czy postanowienia sądowego i czy trzeba czekać do września 2013, aby móc sprzedać nieruchomość czy można już to zrobić np. na wiosnę 2013r.? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Dziedziczenie Witam! Ojciec mojej koleżanki rozstał się z jej matką, a następnie wziął słub z kobietą, która urodziła mu dwoje dzieci. Niedawno koleżanka dowiedziała się o poważnej chorobie (...) czytaj dalej»

 • Dziedziczenie Dziedziczenie Matka mojej kolezanki zamrla w 2011roku i zostawila jej dlugi lecz kolezanka nie zrzekla sie spadku czy istnieje inne rozwiazanie? czytaj dalej»

 • Dziedziczenie Rodzice mojego meza przepisali dom tylko na jego siostre, czy moj maz moze odwolac sie od ich decyzji? (apokalis) Jest to zalezne od podzialu pozostalej czesci majatku rodzicow pani meza. (...) czytaj dalej»

 • Dziedziczenie Bardzo proszę o informację kto dalej by dziedziczył ze strony wujka. Dziadek zapisał dom mnie, tacie i wujkowi. Wujek jest w związku małżeńskim (wspólnota majątkowa), bez dzieci. (...) czytaj dalej»

 • Dziedziczenie Jak to jest z dziedziczeniem. Moja mama (wdowa) ma 50% własności w mieszkaniu, które kupiła z moim tatą. Po śmierci taty nie przeprowadzaliśmy sprawy spadkowej. Obecnie moja mama nosi (...) czytaj dalej»

 • Dziedziczenie Witam. Mamy z mężem córkę. Mąż z pierwszego małżeństwa ma jeszcze jedną córkę, która w tej chwili ma 16 lat. Z byłą żoną rozstał się kiedy dziecko miało 1,5 roku. Przez (...) czytaj dalej»

 • spadek po mamie Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka była po pół własnością jej i (...) czytaj dalej»

 • Podzial po zmarlym ojcu Witam, Ojciec pracował przez 8 lat w Wielkiej Brytanii i postanowił się ubezpieczyć w Banku, podczas zakładania konta. W przypadku śmierci lub choroby nieuleczalnej zostały (...) czytaj dalej»

 • skomplikowany podzial majatku Witam Mamy skomplikowana sytuacje, otoz moj dziadek, nie zyje od 23lat, zyje jego zona czyli moja babcia-sa to rodzice mojego ojca, ktory niestety juz tez nie zyje. Babcia (...) czytaj dalej»

 • zachowek Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, ale w perspektywie czasu nasz wspolny (...) czytaj dalej»

 • dziedziczenie kredytu? witam.mam pytanie czy ktos sie orientuje w temacie czy istnieje takie cos jak dziedziczenie kredytu?tzn moj byly partner nabral kredyty ok 50 tys,oczywiscie ich nie splaca.i czy (...) czytaj dalej»

 • Dziedziczenie ustawowe Przepisałem wnuczkowi gospodarstwo rolne w zamian za opiekę aż do mojej śmierci.Niestety wmuczek zmarł(był kawalerem bezdzietnym).Chcę się dowiedzieć,komu przysługuje teraz (...) czytaj dalej»

 • Zapytanie o dziedziczenie mieszkania. Zapytanie o dziedziczenie mieszkania. Witam. Mieszkam z mężem w mieszkaniu,które zakupił będąc kawalerem,czy aby wpisać Mnie jako współwłaściciela należy (...) czytaj dalej»

 • rozdzielność majątkowa i dziedziczenie Pd 2008 roku mam z żoną rozdzielność majątkową. Razem mamy dwoje wspólnych i już dorosłych dzieci. Moje pytanie brzmi czy w przypadku mojej śmierci, (...) czytaj dalej»

 • dziedziczenie przez pasierbów Witam, przed 5 laty kupiłam z ówczesnym przyjacielem (od 3 lat mężem)działkę budowlaną. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy na niej budowę domu. Mąż jest ojcem dwóch (...) czytaj dalej»