e-prawnik.pl Porady prawne

gdzie płaci sie kare grzywny??

Odpowiedzi w temacie (19)

grzesiek

2.6.2005

mam prosbe, niewdawno zrobilem najglupsza rzecz na swiecie, ukradłem i zostalem zlapany, mam zaplacic kare grzywny 25o zl tylko nie bardzo wiem gdzie to mam zaplacic i ile mam czasu? czy to placi sie w sadzie z ktorego przyszedl nakaz czy sa w sadach jakies kasy czyt cos? bardzo prosze o szybka odpowiedz!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

sajbul

2005-06-05 21:47:17

Witam! W przypadku gdy sąd wymierza w wyroku karę grzywny, to po jego uprawomocnieniu się wysyła wezwanie do zapłaty grzywny. Na tym wezwaniu jest pouczenie i będziesz mógł sobie przeczytać co dalej robić. Jednak krótko wyjasnie co najważniejsze. Na spłatę grzywny masz 30 dni od momentu otrzymania wezwania do zapłaty. NIektóre sądy do wezwania dołączają numer konta na które można wpłacac grzywny. Jeśli Ty tego nie otrzymałeś, to możesz pójśc do sądu w którym zostałeś ukarany i spłacić grzywnę w kasie sądowej. Jeśli sąd przysłał ci numer swojego rachunku bnankowego to grzywnę możesz spłacić na poczcie i w każdym banku. Jednak weź pod wuagę, że te instytucję pobiorą sobie prowizje od transakcji, a w kasie sądowej zapłaciśz tylko tyle ile sąd grzywny Ci orzekł. Jeśłi nie możesz spłacić grzywny w całości możesz dostrczyć do Sądu (pocztą lub osobiście) wniosek o rozłożenie grzywny na raty. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam

margo43

2013-10-21 18:42:22

Chciałabym poszerzyć to pytanie. Mam do zapłacenia grzywnę zasądzoną przez sąd, przyszło już dziś polecenie zapłaty, są wszelkie instrukcje, jak dokonać wpłaty, ale czy istnieje możliwość wpłacenia przelewem internetowym na podane konto, podając oczywiście wszystkie dodatkowe informacje typu nr sprawy i nr dłużnika. Przelewu internetowego nie przewiduje instrukcja sposobów wpłaty, a w dzisiejszych czasach jest to szybkie, wygodne i bezpieczne opłacanie zobowiązań. Będę wdzięczna za informację.

kocioł

2016-08-27 11:21:58

Witam. Chciałbym wiedzieć gdzie mogę zapłać kolegium które otrzymałem na komisariacie ale nie dostałem żadnego kwitka pocztowego ani numeru konta bankowego. Pozdrawiam.

Anonim

2016-12-01 13:20:59

Dzień dobry. Znajomy miał 3 różne grzywne, ponieważ ich nie płacił został zatrzymany przez policję. Jeszcze tego samego dnia jego rodzina wpłacił wszystkie zasądzone pieniądze. Wszystkie 3 grzywny zostały wpłacone na jednym druczku na poczcie polskiej, wg instrukcji uzyskanych w zakładzie karnym. Jakiś czas później znajomy ponownie został zatrzymany i przebywa obecnie w zakładzie karnym. Właśnie dowiedział się od wychowawcy, iż na poczatku grudnia ma rozprawę na której ma mieć zamienioną grzywnę na odsiatkę. Problem w tym że rozprawa dotyczy jednej z tych kar pieniężnych, które zostały wtedy zapłacone. Kolega pokazał wychowawcy dowód wpłaty ale dowiedział się jedynie ze druczek z poczty nie jest dowodem dla sądu, a zwłaszcza że na jednym bloczku są sygnatury za 3 różne kary. Czy mogą mi Państwo pomoc i powiedzieć jak wyjaśnić cała ta sytuacje oraz czy można wpłacać kilka kar finansowych na jednym druku przelewu, oznaczające je oczywiście odpowiednimi sygnaturami. Bardzo dziękuję.

ULEWICZ.KANC

2016-12-01 18:56:31

Dzień dobry, Anonim, najpierw trzeba sprawdzić czy wszystkie 3 grzywny miały zostać uregulowane na ten sam rachunek, a jeśli tak, złożyć stosowne pismo do sądu. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

Monika

2017-02-12 17:55:08

Witam. Mam pytanie, ile czasu na wpłatę ma osoba ukarana karą grzywny na rzecz poszkodowanego. Poszkodowaną jestem ja i chciałabym wiedzieć, ile czasu muszę czekać na zwrot pieniędzy? Pozdrawiam.

ULEWICZ.KANC

2017-02-13 08:45:53

Dzień dobry, Pani Moniko, grzywna jest karą, którą skazany uiszcza na rachunek właściwego sądu. Jeśli sąd zasądził jakieś należności na Pani rzecz, to jako obowiązek naprawienia szkody, a nie grzywnę. Co do terminu naprawienia szkody, to jeśli obowiązek orzeczono na podstawie przepisu art. 46 § 1 k.k., po uprawomocnieniu wyroku powinna Pani złożyć wniosek o klauzulę wykonalności i po jej otrzymaniu może wnieść wniosek egzekucyjny (oczywiście wcześniej warto jeszcze wysłać wezwanie do skazanego). Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

Miro

2017-04-06 19:35:31

Dostałem dzisiaj pismo ze zostałem ukarany kara grzywna za przestępstwo na terenie Niemiec,nie zapłaciłem Mandatu pare lat temu bodajże dwa lata temu i mam takie pytanie czy po Wpłaceniu kary będę mógł spokojnie wjechać na teren Niemiec z góry dziękuje:)

Siwa

2017-06-05 16:39:55

Witam Sad orzekł na rozprawie grzywne i oczywiscie koszty sadowe .wszystko zostało zapłacone. Czy mozna wnioskować do sądu o wcześniejsze zatarcie wyroku?? Nie ukrywam że to iż istnieje w KRK bardzo komplikuje mi życie i grozi mi utrata pracy

Czaro

2017-06-23 23:23:03

Witam. Dostałem 100 zł grzywny za przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Dodatkowo zostałem obciążony kwotą 50 zł kosztów sądowych oraz opłatę w wysokosci 30 zł na rzecz państwa. Jestem niepełnoletni nie mam stałych zarobków i nie posiadam żadnego majątku. Chciał bym się dowiedzieć w jakim czasie i gdzie mam zapłacić grzywnę i czy była by możliwosć odwołania się od wyroku i jakie czynosci powinienem podjąć?

smig

2017-08-02 16:12:18

@Czaro - jeśli nie masz stałych dochodów możesz wnioskować o zamianę grzywny na prace społeczne, ale tylko w wypadku, gdy egzekucja długu (czyli komornik) nie da rady od Ciebie tych pieniędzy ściągnąć (np. zobaczy, że nie masz telefonu ani nic podobnego). Możesz też wnioskować o umorzenie części/całości kwoty, ale to chyba dość szybko. jeśli wyrok był nakazowy (co wnioskuję po tym, że 50 zł kosztów sądowych) to teoretycznie możesz wnieść sprzeciw - nie wiem jak, ale jak tam pójdziesz to Ci powiedzą. ale nie wiem czy to nie będzie oznaczało dodatkowej rozprawy

misiek

2017-09-01 10:08:49

Dzień dobry chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób zapłacić mam zadość uczynienie za uszkodzenie samochodu czy przyjdzie mi jakieś wezwanie do zapłaty od poszkodowanego ?

Raf91

2017-12-07 19:24:53

Dzień dobry, jakiś rok temu dostałem wezwanie do zapłaty 200zl za grzywnę i koszty sądowe i był podany tam numer konta bankowego w celu uiszczenia opłaty sądowej tylko że ten list został zagubiony, i teraz gdzie muszę się udać żeby mógł zapłacić razem z odsetkami jakie urosły, do sądu jak pujde to mi tam powiedzą co mam zrobić dalej?

Felek1015

2017-12-10 11:13:34

Mam wyrok nakazowy ale nadal nie dostałem nakazu do zapłaty(wyrok się uprawomocnił ponad miesiąc temu).Moje pytanie czy czekać na nakaz do zapłaty czy samemu zapłacić?

daro222

2017-12-14 18:13:01

witam.dostalem wyrok z sadu i mam 5500 zl zaplacic na fundusz i 4500 zl grzywny.czy rozloza mi na raty ??? bo nie jestem tego w stanie zaplacic jednorazowo...mam pisac dwa wnioski ???

wanda

2018-01-03 19:27:49

Witam. Dostałam z sądu wyrok nakazowy, kare grzywny w kwocie 500zł. Sąd zwplnił mnie od obowiązku uiszczenia na rzecz Skarbu Państwa kosztów procesu. W tym od opłaty karnej. Czy dobrze rozumiem, że jestem zwolniona od płacenia kary grzywnej 500zł?

Damian

2018-07-19 10:21:48

Witam. Dobrowolnie poddałem się karze i z prokuratorem ustaliliśmy znośna dla mnie karę grzywny. Następnie dostałem pismo z prokuratury, że papiery zostały wysłane do sądu. Ile czeka się na decyzje sądu, bo chcę zapłacić i mieć to z głowy. Co w przypadku zagubienia pisma z sądu na poczcie i czy można jakoś on-line sprawdzić czy maj się już zasądzona karę?

MarcinPys1995

2023-01-23 17:24:12

Jeżeli szukasz profesjonalnego adwokata do spraw karnych na terenie Gdańska i Trójmiasta, to Magdalena Rymkiewicz-Aranowska będzie doskonałym wyborem. Jest ona specjalistką od tego typu postępowań sądowych oraz posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Potrafi skutecznie negocjować, aby osiągnąć pozytywny rezultat dla swojego klienta. Ponadto oferuje ona również płatne porady prawne w formie on-line. Serdecznie polecam! 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

Martynarozalska

2023-01-23 17:27:26

Jeżeli szukasz profesjonalnego adwokata do spraw karnych na terenie Gdańska i Trójmiasta, to Magdalena Rymkiewicz-Aranowska będzie doskonałym wyborem. Jest ona specjalistką od tego typu postępowań sądowych oraz posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Potrafi skutecznie negocjować, aby osiągnąć pozytywny rezultat dla swojego klienta. Ponadto oferuje ona również płatne porady prawne w formie on-line. Serdecznie polecam! 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM