Kara za niestawienie się w sądzie

Odpowiedzi w temacie (3)

-

28.7.2003

Witam, Mam pytanie, jaka jest kara za niestawienie się w sądzie w charakterze świadka. Jakiej wielkości mogą być to kwoty? Pozdrawiam Jacek
(gumik)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

OGIE

2003-11-06 05:54:38

to zależy jaka sprawa cywilna czy karna i jaki sędzia tak na pierwszy rzut to 100 zł najmniej

pazuzu

2007-05-23 20:15:48

wlasnie moja zona oberwala 600zl kary za takie niestawienie sie :/ dodam ze stawiala sie kilkakrotnie ale za kazdym razem rozprawa sie nie odbywala bo nie stawial sie oskarzony widac oskarzony ma wieksze prawa niz swiadek i kolokwialnie mowiac moze miec sad i wszystkich innych mocno w dupie a jak swiadek sie nie stawi to lup mu kare :/

Aneta

2008-03-26 07:03:06

Mąż mój wczoraj "zarobił" 2000zł, dostarczył zaświadczenie że był chory i jestem wściekła bo to kupa kasy. Może ktoś podpowie co z tym dalej robić. Czy warto się odwoływać?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kara łączna czasem niekonstytucyjna

  18 kwietnia 2019 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący kary łącznej (kodeks karny).

 • Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym

  Prezydent Andrzej Duda podpisał 17 grudnia nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, umożliwiającą sędziom SN i NSA, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót (...)

 • Czy kara umowna podlega VAT?

  Instytucja kary umownej została uregulowana w art. 483 Kodeksu cywilnego i należy ją rozumieć jako rodzaj sankcji cywilnoprawnej zastrzeżonej na wypadek szkód powstałych w wyniku niewykoniania (...)

 • Skład Sądu Najwyższego przy rozpoznawaniu skargi nadzwyczajnej

  Sąd Najwyższy rozpoznając skargę nadzwyczajną w sprawie, w której wcześniej została oddalona kasacja, orzeka w składzie 5 sędziów i 2 ławników - uznał ten sąd.

 • Podejrzane praktyki Biedronki...

  Czy właściciel sieci Biedronka stosuje nieuczciwe praktyki wobec dostawców produktów spożywczych? UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie. Przedsiębiorcy grozi kara w wysokości (...)

NA SKÓTY