Kolekcja czy nielegalnie posiadana broń biała?

Odpowiedzi w temacie (1)

renatka31

26.7.2012

Witam
prosze jak zwykle o rade. Czy prywatna kolekcja broni białej, z różnych czasów, w różnej formie i w różnym stanie może być uznana za np. nielegalne zbiorowisko narzedzi niebezpiecznych?

Np. tak jak składy broni białej kiboli? Taką broń należy zgłaszać?

z gory dziekuje


Nie znalazłeś odpowiedzi?

władzimierz

2012-07-27 09:28:03

Kolekcja kolekcja. To tak jakby zestaw noży kuchennych był arsenałem. Reszty radzę dopytać się na komendzie. Warto taką kolekcję zarejestrować, bo np. może pan tam mieć niezłe cacka. Zrobić zdjęcia, opisy dokładne. I złożyć zawiadomienie o posiadaniu przez siebie większej ilości broni białej w celach kolekcjonerskich. Ja bym tak zrobił właśnie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 15.4.2018

  Broń dla wojsk obcych

  Nowe przepisy umożliwią wyposażenie żołnierzy obcych wojsk stacjonujących w Polsce w broń i amunicję znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

 • 20.2.2018

  Wyposażymy obce wojska?

  Żołnierze wojsk obcych stacjonujących w Polsce będą mogli zostać wyposażeni w broń i amunicję, jakimi dysponują Siły Zbrojne RP. Chodzi tu przede wszystkim o personel Dowództwa Wielonarodowej (...)

 • 27.3.2019

  Projekt ustawy o wytwarzaniu i obrocie bronią i amunicją

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu (...)

 • 28.5.2010

  Posiadanie broni

  Jeśli chcesz posiadać broń palną i amunicję do tej broni musisz uzyskać zezwolenie komendanta wojewódzkiego Policji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast gdybyś chciał posiadać (...)

 • 7.5.2018

  Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Nowelizacja dotyczy zmiany dwóch przepisów Kodeksu wykroczeń, które w obecnym brzmieniu nie spełniają zasady prawidłowej legislacji wskazanej w art. 2 Konstytucji RP. Ustawa (...)