meldunek

Odpowiedzi w temacie (19)

karla

1.10.2008

Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj wujek. Nie bylo jescze sprawy spadkowej. Wujek bedzie chcial mnie stamtad wymeldowac. Czy moge teraz mieszkac w tym mieszkaniu??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Griszka25

2010-04-16 22:57:08

Witam wszystkich mam dylemat ktorego sam nie ogarniam jest taka sprawa mieszkam u przyszlego tescia ktory nie jest wlascicielem tego domu w ktorym mieszka mianowicie wlascicielem jest (byl) jego ojciec ktory nie zyje (przed śmiercią przepisal na syna gospodarstwo ale do dzis nikt nie poszedl do notariusza)a sprawa jest taka potrzebuje sie u niego zameldowac tymczasowo jak to zrobic z gory dziekuje za wszelka pomoc

oleczek09

2010-06-11 12:25:10

Witam Jestem zameldowany u mojej już prawie byłej żony. Czy ona bez mojej zgody może mnie wymeldować?

moherr

2010-07-29 09:29:26

Mój ojciec złożył pozew o wymeldowanie mnie z mieszkania, mam pobyt stały, ale nie mieszkam w tym lokalu od kilku miesięcy, ponieważ atmosfera tam jest chora - ojciec pije, awanturuje się i w ogóle jest nieprzyjemnie. Czy mogę jakoś wpłynąć, żeby mnie nie wymeldował z mieszkania? Boję się, że mogę mieć kłopoty z pracą i w ogóle ze wszystkim, jeśli nie będe miał meldunku.

mienna

2010-08-13 09:19:24

Witam Mam takie pytanie do zameldowanie osoby w domu potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli czy np. wystarczy jednego? z góry dziękuję za odpowiedzi

mileka

2010-08-13 09:32:23

Witam mam pyatnie jestem zameldowana na stałe w mieszkaniu czy mam prawo zameldowac na pobyt tymczasowy inna osobę? z góry dziękuję

jenko

2010-08-18 09:08:06

witam Mam zamiar zmienić mieszkanie więc będę musiał sie wymeldować z poprzednio, a wątpie czy będę mógł sie zamldować w nowym wynajmowym mieszkaniu I co teraz?Co muszę zrobić?Z góry dziękuję za pomoc

komill

2010-08-20 10:40:55

Witam Jeśli wynajmuję miszkanie i mam na to umowę to czy moge w tym mieszkaniu się zameldować bez zgody właściciela?Z góry dziękuje za odpowiedzi

kryst63

2010-08-20 17:28:48

Witam Moja siostra zameldowała sie w innym mieście po ślubie ,Przed paroma laty przyjechała do nas ale po pewnym czasie mamusia zachorowała a siostra została pomagac w opiece mamy nie pełnosprawnej.Wyszukała w starej domowej książce meldunkowej ze jest nie wymeldowana po wyjeździe do innego miasta .Teraz twierdzi ze ma prawo mieszkac w moim domu który mi mamusia przepisała,mieszka juz u mnie ze trzy i pół roku.Zamieszkała tez przed choroba mamusi i gdy została do pomocy do teraźniejszego czasu.Obecnie jest zameldowana w innym mieście,Czy ma prawo do stałego zamieszkania u mnie?

qbalski

2010-09-14 14:35:20

NIe. Nie ma prawa u Pani mieszkać ponieważ mieszka w innym mieście i tam też jest zameldowana. Można mieć tylko jedno miejsce pobytu stałego. W Pani przypadku chyba bardziej chodzi o to, że siostra myśli że jak gdzieś będzie mieszkać to nabędzie prawo do tego mieszkania - tak nie jest. Meldunek to tylko rejestracja faktycznego miejsca pobytu. A jeżeli zameldowała się w innym mieście na pobyt stały to u Pani już nie powinna figurować jako osoba zameldowana. Prosze udać się do urzędu celem sprawdzenia jakie i ile osób jest pod Pani adresem zameldowanych. Jakby co to służę pomocą. Pozdrawiam

radomm

2011-08-18 14:17:46

Moja matka jest zameldowana w miejscu gdzie już od dawna nie mieszka, jest po rozwodzie z byłym właścicielem tego domu, czy ma jakieś prawo do powrotu i zamieszkania w tym domu?

marek64144

2012-07-22 21:19:43

Wynajmuję mieszkanie w tym samym mieście gdzie jestem zameldowany.Czy muszę się meldować w nowym miejscu?

Moooniq

2012-08-08 19:48:47

Mam problem z meldunkiem. Ja i moje rodzenstwo mieszkalismy w mieszkaniu ojca. Ojciec jest alkoholikiem. W lipcu br. zabralismy swoje rzeczy poniewaz ten utrudnial nam zycie, ciagle awantury, kazdy z rodzenstwa pomieszkuje gdzie indziej, poniewz w tym mieszkaniu ojca nie bylo i nie ma warunkow. Ojciec wyrzucil np wersalke....po prostu utrudnia zycie nam:-( i tak zlozyl dogminy wniosek o wymeldowanie, przyszlo pismo z gminy o zawiadomieniu ze bedzie postepowanie. + wniosek ojca. Ojciec napisal ze nie mieszkamy od 2008, co jest nie prawda poniewaz w 2011 sklqdal wniosek o wymeldowwnie i decyzja dla ojca byla negatywna. pytanie moje jest takie czy napisac odpowiedz do gminy ze nieprwada jest to ze nie mieszkamy od 2008, i nie ma podstaw prawnych do skladania wniosku bo nie minely trzy miesiac, ciezko bedzie poniewaz zabralismy rzeczy ale jak mial to nam niszczyc....

Kamael

2012-10-20 04:35:55

Witam... Jestem żonaty od paru już lat. Ostatnio z żoną nie układa nam się za dobrze. Myslimy o rozwodzie. Generalnie mieszkamy jeszcze razem ale sprawa wygląda tak, że mieszkanie jest własnością mojej żony-ja jestem tam jedynie zameldowany. Dodam, że nie mamy żadnej rozdzielności majątkowej. Czy przy ewentualnej kłótni (bez użycia jakiej kolwiek siły-normalna sprzeczka rodzinna) gdy żona wezwie patrol policji funkcjonariusze mają prawo wyprowadzić mnie z mieszkania? Pozdrawiam...

martuchaxD

2013-11-18 09:55:30

Witam,mam pytanie 5.04.2011 r urodziłam synka. został on automatycznie zameldowany na moj staly adres zamieszkania.[juz nikt tam nie mieszkal gdyz rodzice dostali eksmisje] pozniej administracja kazala nam sie wymeldowac wiec to zrobilam. tu gdzie mieszkam obecnie właściciel mieszkania zameldował mnie na tymczasowo od podajrze 2 lat mam tymczasówke i teraz pytanie czy moj syn rowniez jest zameldowany tu gdzie ja na tymczasowo?? czy jest bez meldunku...??? bo chcemy na swieta leciec do londynu i nie wiem czy uda nam sie wyrobic dowod. bardzo prosze o szybka odpowiedź!

Lohengrin

2013-11-18 11:39:31

Szanowna Pani, zgłoszenie urodzenia dziecka zastąpiło obowiązek meldunkowy i z tego tytułu Pani dziecko było zameldowane we wskazanym przez Panią miejscu pobytu. Jednak jeśli Pani wymeldowała i siebie i dziecko z tamtego miejsca pobytu to w tej chwili w mojej opinii dziecko pozostaje bez meldunku, gdyż nie zostało z mocy prawa przypisane do pani miejsca pobytu czasowego. Pani jako przedstawiciel ustawowy powinna zameldować dziecko w miejscu Pani pobytu czasowego (będą do tego potrzebne: formularz z podpisem właściciela lokalu, skrócony akt urodzenia dziecka, umowa najmu z której wynika prawo własności do lokalu). Dowód osobisty dla dziecka można wyrobić bez posiadania przez nie zameldowania. Z poważaniem/ Marcin/ doradca prawny/

martuchaxD

2013-11-18 11:45:30

czyli jak bedzie miał dowód bez adresu to normalnie można z nim leciec nie bedzie z tego powodu zadnych komplikacji?? i jeden rodzic moze byc czy dwoje?

Lohengrin

2013-11-18 13:32:03

Szanowna Pani, z tego co mi wiadomo, dowód taki jest ważny i przy przekraczaniu granicy nie będzie problemu. Na wszelki wypadek proszę zadzwonić do swojego urzędu gminy. Co do drugiego pytania to decydujący jest akt urodzenia dziecka - jeśli widnieje w nim tylko matka a ojciec wskutek nieuznania dziecka lub w wyniku postępowania o ustalenie ojcostwa jest nieznany (albo wpisano imię ojca a nazwisko matki - to częsta praktyka) wówczas w świetle prawa dziecko nie ma ojca i tą rubrykę pozostawia się pustą. Ale dla pewności też proszę o telefon do urzędu gminy.

innessa

2017-11-13 09:28:16

Zburzony dom, w którym jestem zameldowany, W którym mieszkała. Kiedy znudziły, nie byla w Polsce. Wróciła, a w domu już nie ma. Meldunek pozostała. W zamian mieszkańie nie dali. Co robić?

Agula902

2018-02-18 06:15:56

W mieszkaniu mieszka główny najemca wraz z rodzina chce zameldować osobe z poza rodziny na pobyt stały jak to wygląda prawnie? Czy jesli nie stały to chociaż czasowy?Jakie dokumenty sa potrzebne ? Ile to trwa ? Co w sytuacji gdy główny najemca chciałby wymeldowac sie a zameldowana osoba chciala by w nim pozostać ponosząc wszystkie koszty utrzymania? Czy ma jakieś szanse na otrzymania prawa do lokalu ? Jakie były by koszty tego ? Mieszkanie ma zadłużenie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.1.2018

  E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)

 • 11.8.2018

  Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  Gdy ktoś postanowi zmienić miejsce zamieszkania, powinien pamiętać, że nie musi iść do urzędu, aby się wymeldować. Przez Internet może też zameldować się w nowym miejscu.

 • 6.9.2017

  Obowiązek meldunkowy pozostaje

  Pozostawiając obowiązek meldunkowy, zaproponowano istotne uproszczenia przy jego realizacji – od 1 stycznia 2018 r. przewidziano możliwość elektronicznego meldunku, czyli bez konieczności (...)

 • 6.11.2018

  Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  Każdy, kto wyjeżdża za granicę na dłużej niż 6 miesięcy bądź planuje na stałe wyjechać z Polski, musi zgłosić swój wyjazd najpóźniej w dniu, w którym opuszcza kraj. (...)

 • 19.2.2008

  Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  Aby mieć prawo do omawianego zwrotu, osoby fizyczne muszą spełniać także następujące warunki: poniesione wydatki mają udokumentowane fakturami VAT w rozumieniu przepisów o podatku od towarów (...)