Forum prawne

Pomoc w upublicznieniu machloj

Witam.
Żyje w małym mieście gdzie machloja goni machloje i potrzebuję od was pomocy w wygrzebaniu pewnych informacji.

W BIPie Urzędu Miasta, w dziale ?Dyrektorzy / Kierownicy jednostek organizacyjnych miasta? widnieją dwie persony, które zostały skazane w przeszłości prawomocnym wyrokiem. Jedną z nich jest dyrektor lokalnego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Druga natomiast dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Obie persony, stanowiska te piastują od 2005 roku i od tegoż roku udostępniają swoje zeznania majątkowe.

Potrzebuje kilku informacji:

1) Czy wyżej wymienione persony klasyfikują się jako osoba publiczna, osoba pełniąca funkcje publiczne, funkcjonariusz publiczny lub jako inna osoba, której dane osobowe mogą zostać ujawnione? Gdzie znajdę przepis mówiący że "Dyrektorzy / Kierownicy jednostek organizacyjnych miasta" zaliczają się do jednej z powyższych grup?

2) Czy dane osobowe persony mogą być ujawnione w momencie gdy nie jest ona już osobą publiczną? Odwrotnie ? czy dane osobowe persony można ujawnić jeżeli w momencie, którego dotyczyła machloja był okresem, gdy nie była ona jeszcze osobą publiczną a jest nią teraz?

3) Czy osoba skazana prawomocnym wyrokiem może pełnić wcześniej wymienione funkcję? Jeżeli nie to gdzie znajdę przepis o tym mówiący?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

2011.3.2 13:52:21

Odpowiedzi w temacie: Pomoc w upublicznieniu machloj (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika