e-prawnik.pl Porady prawne

pytanie o testament

Odpowiedzi w temacie (0)

mieciu36

19.9.2011

Czy testament sporządzony w obecności notariusz zawsze będzie ważny? Czy muszą byc spełnione dodatkowe warunki? Osoba, która spisywała testament jest niewidoma a jako podpis jest jej odcisk palca i jest jeden świadek, czy testament jest ważny?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • tak, oczywiście jest taka możliwość ale wymogi co do takiej formy również istnieją, można doczytac na testamenty . pl czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • W razie rozrządzenia majątkiem w testamencie spadkobiercom , którzy byliby powołani do spadku z ustawy należy się zachowek. Treść przepisu art. 991 KC jest następująca Art. 991.§ 1. Zstępnym, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Nie można kwestionować testamentu przed otwarciem spadku, gdyż spadkodawca może w każdej chwili swobodnie zmieniać testament i do chwili jego śmierci nie wywołuje on żadnych skutków prawnych. Spadkodawca (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Brak daty nie powoduje, że testament jest nieważny. Trzeba złożyć go w sądzie albo u notariusza aby nastąpiło jego ogłoszenie. Złożysz oświadczenie o przyjęciu spadku (zwykłe lub z dobrodziejstwem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Testament można zawsze zmienić lub anulować. Darowiznę można odwołać w przypadku rażącej niewdzięczności obdarowanego. W tym celu należy przeprowadzić postępowanie przed sądem, który zbada (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)