e-prawnik.pl Porady prawne

skarga paulinska

Odpowiedzi w temacie (0)

ocea

8.12.2012

witam, Moja mama ma dlugi, na jednym siedzi komornik, sciaga z pensji 550 zl a drugi to kredyty sciagane prze firme windykacyjna. Mama splaca i ma zamiar splacac. Ma mieszkanie ktore che mi dac , bo duzo jej pomagam finansowo w splacie tych dlugow. Mieszkanie jest bez zadnego zadluzenia ani wpisow do ksiegi wieczystej. Czy mimo wszystko gdybo cos sie dzialo ze splatami (choroba albo strata pracy .. ) moze mnie firma windykacyjna pasadzic o skarge paulinska (przepraszam ale nie mam polskich liter w komputerze) Z gory dziekuje za odpowiedz

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Skarga generalnie służy przeciwko czynnościom komornika. Wtedy czynności komornika poddane są kontroli i ocenie sądu. Chodzi zazwyczaj o zbadanie legalności działań komornika. Ja taką sprawę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 7 odpowiedzi)

 • [cytat] Nabyłem nieruchomość i teraz wierzyciele zbywcy "grożą mi" oddaniem sprawy do sądu - tzw skarga pauliańska. Jak mam udowodnić iż nie wiedziałem o ich dłudach ??? Księga wieczysta (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 6 odpowiedzi)

 • Witam, Skarga pauliańska nie jest taka prosta do sporządzenia. po pierwsze musi być oparta na dowodach a nie przypuszczeniach. Po drugie musi być wykazane, że na skutek podważanej przez Panią czynności (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)

 • Skarga Pauliańska dotyczy unieważnienia czynności prawnej dokonanej przez dłuznika celem pokrzywdzenia wierzyciela a więc trochę co innego. W tym przypadku mamy natomiast doczynienia z zaciągnięciem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • witam, jestem studentką pierwszego roku administracji. dostałam zadanie-napisac skargę konstytucyjną. mam pytanie: jak to zrobić, aby skarga spełniała wszystkie wymogi? jak ma wyglądać wizualnie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)