e-prawnik.pl Porady prawne

wezwanie jako świadek

Odpowiedzi w temacie (0)

szymonxxxx4

27.8.2013

Mam pytanie otóż dostałem wezwanie na rozprawę jako świadek do sądu okręgowego.Sprawa dotyczy byłego konkubenta mojej konkubiny który 11 lat temu na jej oczach zabił człowieka.Konkubina zeznawała już w tej sprawie kilka razy ja nie byłem żadnym świadkiem.Dwa lata temu wyszedł on z więzienia za inne przestępstwa i dotkliwie mnie pobił trafił za to z powrotem do więzienia.Cały czas jest sprawa w toku o to zabójstwo i dostałem ja wezwanie jako świadek nie wiem co on kombinuje ale mam wrażenie że pod sądem może ktoś czekać na mnie z jego kolegów i dlatego panicznie boje się iść jeszcze jak bym go zobaczył na rozprawie to nie wiem jak bym to zniósł psychicznie.Co mam zrobic żeby nie iść do sądu bädz żeby go wyprowadzili z sali.Dziekuje z góry za pomoc.Chce jeszcze zaznaczyć że jest to groźna osoba która w więzieniu przesiedziała łącznie 30 lat

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, mam pytanie. Dostałem wezwanie na komendę jako świadek, na wezwaniu jest wpisany art 60 pkt 4 kodeksu drogowego. Sytuacja wygląda następująco w tamtym roku zrobiliśmy sobie kulig z kolegą (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam ,mam pytanie , mój kuzyn bierze rozwód ze swoją żoną ,przyznała się do zdrady . Jednak dzisiaj został odebrany list ,przesyłam treść ,chciałabym wiedzieć co to znaczy z punktu widzenia (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)

 • Witam, otrzymałam wezwanie na policję w charakterze świadka: świadek winien stawić się w miejscu, dniu i godzinie wskazanych w wezwaniu (art. 177 § 1 k. p. k.) oraz jako świadek w sprawie art. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Przede wszystkim: art.182 KPK § 1. Osoba najbliższa dla oskarżonego może odmówić zeznań. § 2. Prawo odmowy zeznań trwa mimo ustania małżeństwa lub przysposobienia. § 3. Prawo odmowy zeznań (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam, na przyszły wtorek mam wezwanie do sądu jako świadek na godzinę 13, a ja w tym czasie powinienem być w pracy. jak w takiej sytuacji wygląda moja sytuacja? tzn. czy musze wziąć wolne na żądanie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)