Ograniczenie w sprawowaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dla osób z wykształceniem technicznym zdobytym w latach 80

Pytanie:

Czy dla osób z wykształceniem technicznym zdobytym w latach 80 ? tych wprowadzono jakieś ograniczenia w sprawowaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie?

Masz inne pytanie do prawnika?

2.3.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ograniczenie w sprawowaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dla osób z wykształceniem technicznym zdobytym w latach 80

Nowelizacja z dnia 23 sierpnia 1991 roku, wprowadziła ograniczenia dotyczące kierowania, nadzorowania i kontrolowania budowy oraz oceniania i badania stanu technicznego obiektów budowlanych w budownictwie osób fizycznych w budownictwie jednorodzinnym, zagrodowym oraz innych budynków o kubaturze do 1000 m3 w zakresie objętym specjalnością techniczno-budowlaną. Z powyższego wynika, iż osoby, które uzyskały wykształcenie techniczne po 23 sierpnia 1991 r., uzyskały uprawnienia ograniczone już do budynków o kubaturze do 1000 m3.
Oczywiście nowelizacja ta nie wpłynęła na uprawnienia, które już wcześniej uzyskano, a więc uprawnienia ustalone na podstawie przepisów w brzmieniu z roku 1981.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: