Prawo administracyjne - Zmiany w prawie

Nowy projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

11.4.2024

29 marca br. nowy projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa został przesłany do Rządowego Centrum Legislacji. Nowelizacja ustawy przedłuża ochronę tymczasową dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną, wprowadzoną (...)

Nowelizacja ustawy Prawo pocztowe

5.4.2024

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

Ograniczenie zanieczyszczeń z przemysłu i dużych gospodarstw hodowlanych

22.3.2024

Najbardziej rygorystyczne, ale osiągalne poziomy emisji staną się obowiązkowe dla objętych nimi sektorów. Przepisy mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby w założeniu przyniosą obywatelom znaczne korzyści zdrowotne i środowiskowe. Społeczeństwo będzie (...)

Pakiet dla przemysłu drzewnego

15.3.2024

Ograniczenie eksportu nieprzetworzonego drewna za granicę, transparentność sprzedaży tego surowca czy proklimatyczna lokalność – to tylko wybrane punkty ogłoszonego dziś przez minister klimatu i środowiska Paulinę Hennig-Kloskę „Pakietu dla przemysłu drzewnego”. (...)

Prawo komunikacji elektronicznej w konsultacjach

27.2.2024

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło konsultacje projektu ustawy Prawo komunikacji elektronicznej oraz ustawy wdrażającej. Konsultacje potrwają 14 dni. Projektowane ustawy stanowią implementację Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej i wprowadzają nowe rozwiązania dla branży i (...)

Znakowanie napojów alkoholowych w nowych przepisach

27.2.2024

Nowe przepisy m.in. regulują, kiedy na etykiecie napoju spirytusowego może pojawić się określenie „nalewka” oraz wprowadzają obowiązek podawania rzeczywistej objętościowej zawartości alkoholu trunków sprzedawanych w barach i restauracjach.

Kolejna tura pomocy dla branż energochłonnych

6.2.2024

Od 1 lutego br. firmy z branż, które szczególnie odczuły wzrost cen energii, mogą po raz kolejny wnioskować o pomoc z rządowego programu wsparcia. Mogą z niego skorzystać wszystkie firmy z sektorów: wydobywczego i przetwórstwa przemysłowego. To drugi nabór (...)

Większa ochrona lasów...

31.1.2024

Wstrzymanie lub ograniczenie pozyskiwania drewna w lasach Skarbu Państwa uderzy w polską branżę meblarską?

Wsparcie promocji eksportu

30.1.2024

Od 20 grudnia polscy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie promocji swoich działań eksportowych na światowych rynkach w 2024 r. Program skierowany jest do mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm.

Nowe warunki pomocy publicznej dla nowych inwestycji

28.12.2023

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji. Dokument ma charakter techniczny i dostosowuje polskie prawo do przepisów UE, dotyczących udzielania pomocy (...)

Dane dla Inteligentnych Miast...

26.12.2023

Rozwój technologiczny, wyzwania związane z urbanizacją i potrzeby społeczne sprawiają, że coraz częściej słyszymy o smart cities, czyli inteligentnych miastach. Nowoczesne rozwiązania przekładają się na poprawę jakości życia mieszkańców, a przestrzeń miejską czynią (...)

Więcej czasu na wdrożenie e-Doręczeń

25.12.2023

Niektóre podmioty – zgodnie z ustawą – miały wdrożyć system e-Doręczeń do 10 grudnia br. Po konsultacjach z podmiotami zobowiązanymi i na ich prośbę zdecydowano o przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku korzystania z doręczeń elektronicznych na 30 grudnia 2023 (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika