e-prawnik.pl Porady prawne

Szkoda

11 Artykułów


26 Informacji


256 Pytań i odpowiedzi


71 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Roszczenia za szkodę na parkingu strzeżonym

  "Została zawarta umowa przechowania poprzez przyjęcie samochodu na parking strzeżony. Na parkingu tym samochód został uszkodzony - liczne rysy. Właściciel parkingu odmawia wypłaty odszkodowania jako powód podając odmowę wypłaty odszkodowania (...)"

  Roszczenia za szkodę na parkingu strzeżonym
 • Agresywny pies sąsiada, jak spowodować odebranie psa?

  "Na terenie osiedla na którym mieszkam właściciel wypuszcza bez opieki agresywne psy (bez kagańca, bez smyczy!) . Psy te zaatakowały i pogryzły bawiące się na osiedlu dziecko. W jaki sposób możemy doprowadzić do odebrania psa właścicielowi (...)"

  Agresywny pies sąsiada, jak spowodować odebranie psa?
 • Odpowiedzialność biura podróży za przewoźnika

  "Czy biuro podróży odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania spowodowane działaniem lub zaniechaniem przewoźnika? Czy biuro podróży może zmienić zasady odpowiedzialności?"

  Odpowiedzialność biura podróży za przewoźnika
 • Odpowiedzialność wynajmującego za zniszczenie lokalu

  "Jestem najemcą magazynu. W budynku, w którym się on znajduje wybuchł pożar. Cała zawartość lokalu uległa zniszczeniu, a on sam nie nadaje się już do użytku. Dodatkowo, nie zadziałał system przeciwpożarowy. Jak w takiej sytuacji przedstawia (...)"

  Odpowiedzialność wynajmującego za zniszczenie lokalu
 • Pogryzienie przez psa a odszkodowanie

  "Podczas spaceru z moim psem (nieszkodliwym i prowadzonym na smyczy), na mój teren przedostał się pies sąsiada (duży wilczur), a następnie rzucił sie na mojego psa. Był bardzo agresywny. Mnie poturbował bardzo nieznacznie, ale mój pies ma kilkanaście (...)"

  Pogryzienie przez psa a odszkodowanie
 • Woda z balkonu zalewa sąsiadów - kto odpowiada?

  "Dostałem wezwanie od mieszkających piętro niżej sąsiadów do usunięcia wady budowlanej na swoim tarasie w budynku wieloosobowym. Według nich na tarasie występuje wada na skutek której podczas deszczu woda dostaje się do wewnątrz budynku i zalewa (...)"

  Woda z balkonu zalewa sąsiadów - kto odpowiada?