Forum prawne (strona 317)

czy będąc pracownikiem socjalnym mogę być oskarżona o znieważenie klienta

czy będąc pracownikiem socjalnym mogę być oskarżona o znieważenie klienta podczas rozmowy ze sprawcą przemocy zadawane byly pytania dotyczące stosowania przemocy przez ow sprawce na koniec rozmowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.24 20:42:13

witam czy nalezy sie odszkodowanie za zabieg usuniecia wedzidelka wargi dolnej i gornej

witam czy nalezy sie odszkodowanie za zabieg usuniecia wedzidelka wargi dolnej i gornej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.24 19:58:23

Brak OC od jutra, nie chce przedłużać.

Witam, Zwracam się do Was z następującym problemem. W listopadzie kupiłem samochód marki Citroen. Mimo, iż byłem w trakcie robienia prawa jazdy zdecydowałem się na jego kupno ponieważ cena ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.24 11:53:55

zerwanie umowy z dostawcą internetu

Witam,
mój problem polega na tym iż mój dostawca internetu robi mnie za uja. A dosłownie wystąpiła awaria która jest zgłaszana już od 8 lutego i do tej pory nie została usunięta. Chce zerwać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.24 10:22:49

kiedy można pisać o zawieszenie w płaceniu alimentów

kiedy można pisać o zawieszenie w płaceniu alimentów ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 20:1:49

JAK NAPISAC PISMO PROCESOWE DO SADU ODWOŁANIE

JAK NAPISAC PISMO PROCESOWE DO SADU ODWOŁANIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 19:7:8

w jaki sposób i czy wogóle można, zażądać od strony (oponenta) zwrotu kosztów związanych np.

w jaki sposób i czy wogóle można, zażądać od strony (oponenta) zwrotu kosztów związanych np. z koszem wysyłki odpowiedzi do sądu.
- strona(oponent)wnosi do SO o nadanie klauzuli wykonalności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 18:38:21

cofnięcie decyzji o wpisie do indeksu

Witaj, mam tą samą sytuację co Ty. Wykładowca nie może cofnąć takiej decyzji, ocenę już wstawił. W razie większych kłopotów musisz iść do dziekana, dyrektora swojego instytutu, ewentualnie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.23 18:18:0

jak rozliczyć pit 8c w pozycji 34 mam wpisane program motywacyjny -przychód 2591,83 ile procent podatku

jak rozliczyć pit 8c w pozycji 34 mam wpisane program motywacyjny -przychód 2591,83 ile procent podatku muszę zaplacic .zaklad pracy nic nie odprowadził.
... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 16:49:38

Umieszczanie gier flash na stronie www

Witam.
Mam do Was pytanie ,ktore od pewnego czasu mnie nurtuje.

Niedlugo otwieram strone www, ktora w zalozeniu ma na siebie zarabiac (co za tym idzie - bedzie to strona komercyjna).
Strona ta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 15:39:3

Jak napisac wniosek do sądu o sprawdzenie czy moje dziecko dalej sie uczy?

mój mąż płaci alimenty na dziecko, a nie wie czy on kontynuował nauke po szkole średniej(nie wie nawet czy ją ukończył). Jeśli nie to nie musi płacić alimentów tylko nie ma mozliwości sprawdzenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.23 15:12:52

kiedy mija przedawnienie sprawy karnej, skoro sprawa sie nie odbyla iz nie mozna bylo jej prowadzic bez

kiedy mija przedawnienie sprawy karnej, skoro sprawa sie nie odbyla iz nie mozna bylo jej prowadzic bez obecnosci oskarzonego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 15:11:11

W jaki sposób mozna odwołać się od decyzji komendanta wojewódzkiego policji dotyczącej prawa do

W jaki sposób mozna odwołać się od decyzji komendanta wojewódzkiego policji dotyczącej prawa do posiadania broni? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 11:38:40

Ile czasu uprawomocnia się nowa ustawa?

Ile czasu uprawomocnia się nowa ustawa? Mój mąż jest od 15lipca 2012r na Swiadczeniu przedemerytalnym.Dostał decyzję z ZUS, że na emeryturę przejdzie z chwilą ukończenia 65lat( 24.05.2016r).W ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.23 9:6:6

Mam dziecko niepełnosprawne pełnoletnie o duzym stopniu upośledzedzia otrzymujące rentę. Place dobrowolnie

Mam dziecko niepełnosprawne pełnoletnie o duzym stopniu upośledzedzia otrzymujące rentę. Place dobrowolnie (bez wyroku sadowego)dodatkowo alimenty ustalone za obopólną ugodą z matka dziecka (byłą ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 19:38:4

Petycja o uchwałę

mam kilka pytań dotyczących stworzenia petycji do rządu o rozpatrzenie ustanowienia nowej uchwały:

- ile jest potrzebnych podpisów?
- czy petycja z takich serwisów jak np http://www.petycjeonline.pl/ ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 17:48:30

jak napisac podanie o praktyki studenckie do Urzędu Marszałkowskiego? Do kogo zwrócić się w nagłówku

jak napisac podanie o praktyki studenckie do Urzędu Marszałkowskiego? Do kogo zwrócić się w nagłówku ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 15:29:7

Problem z Oc

Opiszę problem jaki się pojawił:

26/06/2012 - Pan Jerzy miał OC w MTU, podpisał umowę na OC z Link4, nie wypowiedziawszy OC z MTU.
3/07/2012 - Pan Jerzy sprzedał mi auto z OC w Link4, nie poinformował ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.22 14:22:24

Znieważenie w utworze muzycznym

Mam pytanie co do utworu muzycznego z wizualizacją:
http://www.youtube.com/watch?v=anInRznaJ3w

1. Czy tego typu utwór jest ścigany automatycznie przez prokuraturę z art 212 KK, czy tylko i wyłącznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 14:0:27

Wypadek w czasie pracy w Holandii a dziwne zachowanie pracodawcy ..

Witam
Ojciec miał wypadek w Holandii w czasie pracy na budowie ...(ubezpieczony)
Obecnie przebywa tam w szpitalu już od tygodnia.
Ma pęknięte dwa żebra, żuchwę, 2 krwiaki na głowie, wstrząs ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 13:59:50

czy mogę odliczyć od dochodu lub podatku koszty instalacji solarnej-zaznaczam ,że otrzymałem dofinansowanie

czy mogę odliczyć od dochodu lub podatku koszty instalacji solarnej-zaznaczam ,że otrzymałem dofinansowanie z banku ochrony środowiska-koszt instalacji 15.500-dofinansowanie 6.960 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 13:4:45

Moja mama dostała spadek i jest wsółwłascicielka z paroma innnymi,w kamienicy jednak mieszkają ludzie

Moja mama dostała spadek i jest wsółwłascicielka z paroma innnymi,w kamienicy jednak mieszkają ludzie którzy nie placa czynszu co należy zrobic aby placili.(zadzne z wpółwłascicieli ani mama ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 12:30:57

W jaki sposób można sprawdzić czy osoba zmarła miała jakieś zaciągnięte kredyty? Czy istnieje

W jaki sposób można sprawdzić czy osoba zmarła miała jakieś zaciągnięte kredyty? Czy istnieje jakaś instytucja która wyda mi zaświadczenie, że moja mama nie miała długów i będę mógł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 9:50:57

Odzysk rzeczy prywatnych - Jaki wzór pozwu do sądu?

Witam

Mam problem z odebraniem moich rzeczy z mieszkania mojej byłej dziewczyny. (laptop, dysk hdd zewnetrzny, telefon gsm...)

Chodzi o to iż nie chce mi ich wydać... wyczerpałem już wszelkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 9:12:45

Naprawa na swój koszt a może nie?

Jak najbardziej, administrator budynku próbuje się wykpić ale to normalne w tym kraju.Może kolejna wizywa u administratora, ostrzeżenie że w raku nie podjęcia działań zapobiegawczych niszczeniu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.22 8:43:17

pracownik nie chciał umowy, teraz stwarza problemy

Jako pracodawca dał Pan ciała zatrudniając na czarno i teraz ma pan tego skutki. Pytanie jak ten pracownik chce udowodnić że w tamtym okresie pracował dla Pana? Konsekwencje za to że pobierał zasiłek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.22 8:38:39

zeznania straż miejska

To że nie zmieni tego co piszę, to jakiś absurd, poprostu leniowi sie pisać nie chciało. Zeznania nie podpisane moga posłużyć do podtarcai sobie tyłka w sądzie, bo są niepotwierdzone. Nawet ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.22 8:27:35

jaka jest stawka vat na sprzedaż lodów i deserów podczas usługi gastronomicznej?

jaka jest stawka vat na sprzedaż lodów i deserów podczas usługi gastronomicznej? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.22 6:21:39

Czy możliwy jest rozwód?

Czy możliwy jest rozwód? Witam. W styczniu rozstałam się z mężem, powodem było to, że jest on nieodpowiedzialnym człowiekiem, nie potrafi znaleźć pracy i utrzymac rodziny. Obecnie mieszkam u ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 22:30:1

sklep Suncosmetics

Dziękuję za odpowiedź i słowa otuchy, skorzystałam z serwisu ECK, ponieważ mieszkam za granicą, także nie mam jak podejść do najbliższego komisariatu i zgłosić nadużycie :)w każdym bądź ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.21 21:28:36

zostałem oskarżony w UK o gwałt którego nie popełniłem przez moją eks dziewczyne w dodatku w zeznaniach

zostałem oskarżony w UK o gwałt którego nie popełniłem przez moją eks dziewczyne w dodatku w zeznaniach napisała że to ona chciała się ze mną kochać i że była pijana. wróciłem do polski ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 20:25:33

Odszkodowanie od salonu gier

Odszkodowanie od salonu gier 3 dni temu byłem z kolegami w salonie gier przy grze w której chodzi o jak najmocniej uderzyc w piłke. Po uderzeniu cos mi skoczyło w kolanie jest podejrzenie ze mam uszkodzonom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 19:8:25

jaki jest koszt rejstacji auta z niemiec

jaki jest koszt rejstacji auta z niemiec ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 18:47:5

jak zrezygnowac z filara i przejsc do zus

jak zrezygnowac z filara i przejsc do zus ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 18:9:56

Nazwa dla zespołu muzycznego. Prawa?

Nazwa dla zespołu muzycznego. Prawa? Jako zespół nagrywamy płytę dla zachodniej wytwórni. Z tego powodu musieliśmy przyjąć anglojęzyczną nazwę. Nazwa to cztery słowa ze zdania liczącego w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 17:59:7

Rodzice w roku 2012 zakupili do domu nowy kocioł grzewczy(piec) czy można odliczyć VAT w którymś

Rodzice w roku 2012 zakupili do domu nowy kocioł grzewczy(piec) czy można odliczyć VAT w którymś z zeznań podatkowych-PIT?Jeśli tak to w której rubryce ma być to wpisane?Czy jest do tego potrzebny ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 15:29:52

jeżeli były mąz ma sasądzone alimenty tu w polsce których i tak nie płaci tylko płaci mi państwo

jeżeli były mąz ma sasądzone alimenty tu w polsce których i tak nie płaci tylko płaci mi państwo czy może sobie pobierać pieniądze w anglii na dzieci?i czy ja w tedy mogłabym brac na dzieci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 14:20:3

Mój były mąż ma zasądzone alimenty na dwóch synów ale i tak ich nie płaci nigdy sie tak naprawde

Mój były mąż ma zasądzone alimenty na dwóch synów ale i tak ich nie płaci nigdy sie tak naprawde nimi nie interesował i ani myśli płacić tym bardziej że ma nową kobiete i też z nią dziecko.Mi ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 14:1:16

pytanie

wypełniłam je z danymi fałszywymi.( a dokładnie, stan cywilny, to ze pracuje; nie pracuje; )
i je słozyłam do banku opożyczkę. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.21 13:50:20

Ile lat Adwokat archwizuje dokumenty?

Ile lat Adwokat archwizuje dokumenty? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 10:47:20

Agencja ochrony i auto-handel jako jedna firma

Jeśli zakładasz działalność gosp. to wydaje mi się, że musisz poinformować pracodawcę o tym że będziesz się posługiwał nr NIP a nie PESEL oraz o tym żeby Ci nie potrącał ulgi z podatku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.21 9:29:13

art 286 1kk

Proszę zgłosić się prędko na policje, tam pan wysłucha co mają do powiedzenia i może pan odmówic składania jakich kolwiek wyjaśnień, bo powie pan ze zdecyduje się na pomoc pełnomocnika ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.21 8:43:40

Gdzie lub komu zgłosić wykonywanie remontów w urzędzie gminy bez przetargu.Roboty wykonuje firma

Gdzie lub komu zgłosić wykonywanie remontów w urzędzie gminy bez przetargu.Roboty wykonuje firma kolesia urzędnika a kwota robót jest pod ogłoszenie przetargu.Czy można coś takiego zgłosić bez ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.21 8:2:39

czy koszty pogrzebu wchodzą do spadku?

Mąż sądownie ma przyznane 13 spadku po ojcu. Czy druga żona teścia ma prawo m.in. z naszej cześci opłacić koszty pogrzebu oraz pomnika(ponad 7 tys. zł)? Dodam, że nie odliczyła zasiłku pogrzebowego. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2013.2.20 23:2:29

Witam mam pytanie czy bedac współwłaścicielka gospodarstwa rolnego mojego męża jestem objęta ubezpieczeniem

Witam mam pytanie czy bedac współwłaścicielka gospodarstwa rolnego mojego męża jestem objęta ubezpieczeniem zdrowotno-rentowym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.20 22:36:10

Próba wyłudzenia długu przez wierzyciela

punkt 1 jest bez sensu, punkt 2 kwota zadłużenia jest błędnie wyliczona, prawidłowa kwota zadłużenia jest x. Wynika to ze spłaty kredytu w kwocie x. W załączeniu przekazuję kopie dowodów potwierdzających ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.20 20:51:21

witam , jak moge sprawdzic czy widnieje jako osoba karana ?

witam , jak moge sprawdzic czy widnieje jako osoba karana ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2013.2.20 19:36:35

Prośba o napisanie

Panie Szymonie, ja rowniez poszukuje informacji na te tematy :) pozdrawiam Aneta


PS.haha ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2013.2.20 19:5:16

Miejsce składania rozliczenia podatkowego za rok 2012

Możecie się rozliczyć w miejscu zamieszkania, tylko będziecie musieli złożyć zawiadomienie w tym urzędzie o zmianie adresu zamieszkania. To robi się na formularzu, który jest dostępny w urzędach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.20 18:26:28

działka od babci

W pierwszej kolejności trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe po zmarłym i doprowadzić KW działki do aktualnego stanu własnościowego. Spadek można przeprowadzić w sądzie lub u notariusza. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2013.2.20 17:58:44

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika