Forum prawne (strona 417)

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi- mówi gdzie można legalnie pić?

Hoł hoł hoł. No ja jednak poczekam aż się prawnik z tego forum wypowie.
Hociaż nie wiem czy nie jest tak że właśnie rady miasta albo gminy same mogą sobie ustawic jak to u nich jest. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:32:23

Kamera społdzielni filmująca prywatną kamienicę.

Do kancelarii iść, zawiadomienie przed sądowe wystosować, z nakazem przesunięcia kamery- innego jej umieszczenia bez możliwości filmowania kamienicy obok. A w między czasie faktycznie, ze śrutu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:31:3

2012.9.12 9:30:4

Oznakowanie kąpieliska.

Wprowadzone zostały zmiany w zakresie organizacji i prowadzenia nadzoru nad kąpieliskami i miejscami wykorzystywanymi do kąpieli w związku z nowelizacją ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Proszę sobie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:29:7

Jak napisać reklamacjię butów?

Napisz 2 wersję i wydrukuj w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich przekażesz sprzedawcy, drugi zostawisz sobie. Dokładnie zidentyfikuj towar którego dotyczy reklamacja oraz wskaż okoliczności zakupu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:25:16

Reklamacja wakacji w biurze podrózy.

Może pani reklamować całość lub jedynie część usług. Zwrotów kosztów radze w pani przypadku domagać się za wycieczkę która była nie udana, dobrze uargumentować to dlaczego była nieudana, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:17:8

Umowa zlecenie - rozwiazanie możliwe w każdej chwili?

W momencie kiedy nie masz umowy możesz w kazdym momencie zrezygnować z pracy. Z umową na zlecenie masz też tak że ma sie 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Poza tym mozesz zrobic tak ze przestajesz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:15:57

Picie alkoholu pod chmurką w 100% legalnie.

Niestety nie można, z ustawy o wychowaniu w trzeźwości: Art. 46. 1. Napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 9:14:21

zajęcie samochodu przez komornika po 3 miesiącach od zakupu

kupiłem samochud osobowy 20.04.2012r skarbówke opłaciłem 16.07.2012r poszedłem zarejestrować pojazd 11.09.2012r a w urzedzie powiedzieli że pojazd zajoł komornik 23.08.2012 z powodu nieuregulowań ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 23:17:11

sprawa za nielegalnego officea

witam,


14.IX będę miał sprawę za posiadanie nielegalnego programu (office 2010) zainstalowanego na komputerze, art. 278 par. 2 kk.

Od kwietnia mam wyrok w zawieszeniu na dwa lata za posiadanie,
czy ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.11 22:55:59

droga dr/Ps na działce

Witam !
Przez narożnik mojej działki przebiega droga oznaczona na mapce dr/Ps, która jest oczywiście na terenie za który płacę podatek, ale kilka osób zaczyna uważać, że może z niej korzystać ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 20:38:39

Zasiłek macierzyński dla bezrobotnej żony rolnika

Witam! Chciałabym bardzo uzyskać odpowiedz czy należy mi się taki zasiłek bez problemu. Mam umowę do dnia porodu. Do października, później należy mi się zasiłek macierzyński. Tyle że tak ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 18:16:22

Jak pomóc osadzonemu na wokandzie

Witam.
Mój narzeczony kończy karę pod koniec grudnia 2012r. Na początku paźziernika będzie stawał na wokandę po raz któryś z kolei. Wszystko w rękach Dyrektora ZK w Płocku. Jeśli wystąpi ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.11 15:20:54

Czy mogę dostać wezwanie na przesłuchanie?

Witam
Proszę o radę, bo nie wiem czy mogę dostać wezwanie na policję w sprawie samobójstwa.

Sprawa wygląda tak.
Mój były chłopak z którym już nie byłam od 2 miesięcy jakis czas temu ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.11 13:45:24

Pytanie z testu

Cześć!

Powiedzcie która odpowiedź w poniższym pytaniu jest prawidłowa:

Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie są upoważnieni do kontroli zezwoleń wydanych przez:

a) Prezydenta ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 11:5:17

Nowelizacja KPC

Główne zmiany zaproponowane w projekcie nowelizacji KPC dotyczą wprowadzenia tzw. elektronicznego bankowego tytułu egzekucyjnego i zinformatyzowanie postępowania o nadanie klauzuli wykonalności bankowemu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 9:45:10

Jak student moze wymigac sie od zaplacenia mandatow ?

Mandaty takie jak kilka za szybkosc, parkowanie i jedna stłuczka, plus 2 mandaty za picie alkoholu pod chmurką. Kiedyś słyszałem że jezeli nie wykazuje sie biegłosci finansowych przez 3 lata nie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 9:33:57

2012.9.11 9:19:15

Spożywanie alkoholu na plazy.

Nie można spozywać alkoholu w miejscach publicznych. Mówi o tym ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Plaża jest miejscem publicznym. Na plaze przychodza cale rodziny. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.11 9:18:43

odwołanie od decyzji sądu- potrzebna pomoc, jak je napisać?

Za malo pani napisala. Najlepiej bedzie jak sobie pani poszuka na sekcji dokumenty na tym portalu, pism sądowych i albo pobierze je za darmo albo zapłaci za to dosłownie kilka złotych. Ja pare miesiecy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.11 9:14:36

2012.9.11 9:12:58

ograniczenie zakresu prokury

Wszelkie ograniczenia prokury, muszą wynikać ze szczególnych regulacji. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.11 9:12:36

śmierć prokurenta - co z prokurą?

Art. 1097 par 3 Kodeksu Cywilnego mówi że jak nabjardziej tak.. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.11 9:12:7

Podział majatku za porozumieniem stron a zwrot spłaconej części kredytu przez drugą stronę

Posiadam zaciągniety kredyt we franku wraz z byłą małżonką za który zakupiliśmy mieszkanie.Porozumieliśmy się iż to ja zostaje na mieszkaniu i będe sam spłacał kredyt.Wybraliśmy opcje aby ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.11 9:1:9

Prawkouk2012

Witam Mam do zaoferowania Pomoc w uzyskaniu Prawa jazdy na Cat-(a,b,c+e, d) czas oczekiwania od 4-6 tyg...Z mojej strony Gwarantuje zajeciem sie wszystkimi pamierami i załatwieniem Egazminu ktory jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 2:1:55

Akt notarialny a zachowek po śmierci.

Witam serdecznie.
Rok temu otrzymałem mieszkanie w darowiźnie od swojej babci, którą się opiekuję. W akcie notarialnym została wypisana umowa darowizny, oraz umowa o służebność. Problem w ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.11 1:14:32

budowa domu mniej niż 4m od granicy

aha
ta opłata legalizacyjna może być bardzo droga bo oglądałem inne posty na ten temat także to może odpaść ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2012.9.10 21:23:5

mieszkanie komunalne - dodatkowe płatności

Mieszkam w kamienicy, w której tylko ja i jedna sąsiadka nie wykupiłyśmy mieszkania od administracji. Kiedy inni sąsiedzi mieszkania wykupili, "dołożono" nam dodatkową opłatę do czynszu, t.zw. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.10 20:45:12

wymiana rur w bloku

Rzeczywiście wielkość mieszkania ma się nijak do kosztów wymiany rur. Obciążenie powinno być raczej proporcjonalne do nakładu związanego z wymianą w poszczególnych mieszkaniach, a ten będzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 19:44:35

Zaświadczenie o dochodach na rozprawę o alimenty

Witam, w październiku odbędzie się rozprawa o alimenty na rzecz dziecka mojego chłopaka, ma on dostarczyć zaświadczenie o dochodach. W piśmie z sądu nie pisze natomiast kiedy ma je donieść do ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.10 12:6:47

Czy klient może zmienić gwarancję na rękojme.

Witam
Mam pytanie dotyczące odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi w sytuacji gdy odbiorcą jest również firma a nie osoba fizyczna. Jeśli taka odpowiedzialność jest uwzględniona w Kodeksie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.10 11:4:33

Najlepszy program do księgowości.

Zakładam biuro rachunkowe i proszę o opinię, który z programów jest najlepszy: symfonia, insert, a może jaki s inny?

Chcę prowadzić: księgowość pełną, książkę przychodów i rozchodów, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.10 9:47:19

Przekształcenie budynku gospodarczego na mieszkalny.

Witam, dokładnie chodzi o przekształcenie starego nie używanego od roku już chlewu, który przylegał do domu na pomieszczenia mieszkalne 2 piętrowe, lub parterowe z antresolą wewnątrz... Co w takim ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.10 9:43:47

Ważne zmiany dla kobiet w ciąży w roku 2012

Witam.
PKPP Lewiatan zaproponował pomysł w sprawie wprowadzenia zmian w prawie pracy dla kobiet pracy. Dzięki temu miałyby one przez ostatnie dwa miesiące przebywać na chorobowym. Jak sami pomysłodawcy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.10 9:34:10

Firma w mieszkaniu - koszty uzyskania przychodów można odliczyć ? pomocy.

Musisz mieć wydzielony osobny pokój, który będzie twoim biurem lub inaczej zwanym miejscem pracy. Nie może być to pokój który pełnie tez jakąś inną wspólną cześć w twoim mieszkaniu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 9:17:14

Reklamacja wycieczki last minute, 2012.

Takie samo jest prawa do reklamacji last minute nie zmienia nic w tym przypadku, to biuro podróży pórbuje opchnąć to co im zostało i isę nie sprzedało, wiec to ty im a nie oni tobie robia przysługe. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 9:16:19

Bank BGŻ dostał kare od UOKiK!!

Ha, czubek góry lodowej! Ha, bank jako instytucja zaufania publicznego! Ha, banki gdzie wzrost pensji prezesów nie współgra z wzrostem kapitału banków! Ha, obudźcie się ludzie! Kupujcie skarpety! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 9:15:0

Jednolite stawki za używanie kart płatniczych

A możesz anito podać wysokość tych stawek :)? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 9:13:39

Rada rodziców w szkole i obowiazek płacenia.

Dziękuje za informację. Osobiście to je nie mam zamiaru płacić, ale nie mam też w zwyczaju wysyłać dziecko \"na krzywy ryj\" na szkolne dyskoteki i wyjazdy, ani tym bardziej mieć w dupie \"zebrania\". ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.10 9:11:30

Jak nabyć prawo własności nieruchomości przez zasiedzenie?

Witam, mam pytaine do pana Mrozowskim, czy za zasiedzenie w złej wierze coś grozi? Jakaś kara czy tylko brak możliwości zasiedzenia? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.10 9:7:10

Perfect Trade znajduje się na liście KNF!!

Dla przypomnienia, niestety listy te nie są zamknięte to że dane przedsiębiosrtwo tam sie nie znajduje nie znaczy ze powinno. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 9:5:32

Witam. Pracuję w niewielkim sklepie spożywczym. W grudniu 2011 wraz z koleżanką dałyśmy pewnej

zapis na kartce nic nie znaczy. teraz tylko od niej zależy czy zapłaci czy nie, a panie mogą jedynie regularnie jej o tym przypominać. nic więcej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.10 8:59:45

odzyskanie wlozonych pieniedzy w romont mieszkania

Świadkowie to więcej niż nic, bo będą mogli poświadczyć sam fakt wykonania remontu, ale myślę, że trudno będzie w ten sposób udowodnić wysokość roszczenia. Rachunki byłby tu bardzo przydatne. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.9 20:58:3

Śmierć wnioskodawcy a dalsze postępowanie

Witam
Jestem nowym urzędnikiem i szukam odpowiedzi na pytanie w takie sprawie.
Wnioskodawca wystąpił z pięcioma różnymi wnioskami na pięć różnych działek o wydanie warunków zabudowy. Dla ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.9 15:27:14

Wystawianie Faktur bez umowy z pracodawcą

Witam

Mam dość poważny problem i nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Moja sytuacja wygląda następująco . Pracuję w firmie X i dla niej wystawiam faktury dla klientów . Od jakiegoś czasu pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.9 11:48:17

Chcą odebrać mi dziecko!

Chcą odebrać mi dziecko!

Bardzo potrzebuje pomocy, głównie w napisaniu wniosku o regulowanie kontaktów z synkiem (14 miesięcy). Wczoraj miałem zabrać syna na weekend do siebie, matka syna odmówiła ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.9 11:24:6

jak założyć sprawe cywilną o pomówienie

Witam , chce założyć sprawe cywilna za nieprawdziwe pomówienie w internecie na temat mojej osoby i mojej dzialalności . Prosze o pomoc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.8 17:51:27

Stowarzyszenie- głos doradczy/ głos decyzyjny

Witam! Mam krótkie pytanie dotyczące Zarządu Stowarzyszenia. Czy osoba będąca w Zarządzie np. Skarbnik może posiadać głos doradczy a nie decyzyjny?? Czy to jest zgodne z prawem?? W jaki sposób ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.8 17:48:19

Zmiana obraźliwego nazwiska w wieku 16 lat

Witam!
Mam pytanie odnośnie zmiany nazwiska, a mianowicie:
Noszę nazwisko, które jest obraźliwe, tzn. powstało z dwóch słów. Bardzo chcę się pozbyć niechcianego drugiego ubliżającego członu.
Na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 22:8:48

pracuje w sklepie miesnym sklep jest czynny od 8-16 ja jesten juz od 7 rano czyli pracuje 9 godzin szef

pracuje w sklepie miesnym sklep jest czynny od 8-16 ja jesten juz od 7 rano czyli pracuje 9 godzin szef mi nie chce wypłacic za nadgodziny nie mamy listy obecnosci w pracy jakie mam prawo do odzyskania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.7 19:23:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika