Forum prawne (strona 416)

Utrudnianie Kontaktu z dzieckiem a sprawa o uregulowanie!

Witam. Mam taki problem w lipcu b.r. moja partnerka wyprowadziła się z wraz z moją wówczas 8-miesięczną córką, tego samego dnia złożyła pozew o alimenty na kwotę 1000 zł- zasądzono jej 400. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.16 12:20:37

stypendium socjalne

Zwracam się o pomoc w sprawie wypełnienia oświadczenia związanego z uzyskaniem stypendium socjalnego. Mianowicie na oświadczeniu wymagane jest podanie liczby osób w rodzinie zaś u mnie sytuacja ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2012.9.15 21:11:2

koszty komornika

Witam

Prowadzę działalność gospodarczą, na początku roku podjełam się duzego zlecenia, dla pewnej firmy - przez kilka miesiecy bylo super, płacili faktury terminowo - wiec ja rownież płaciłam ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2012.9.15 12:54:55

Odzyskanie części spadku

Witam, potrzebuje pomocy w poniższej sprawie.
Ojciec zmarł w 2001 roku. Moi bracia dokonali podziału majątku zatajając o moim istnieniu. Jesteśmy jednego ojca, ale innych matek. Ja dopiero o tym ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.15 9:51:10

Były mąż chce mnie wyrzucić z domu!!!

Kobieto!
Nie wiem z jakiego powodu się rozstaliście,ale to jego mieszkanie i to że pozwolił Ci tam mieszkać i jeszcze wszystko opłacał to jego dobra wola,bo alimentów dostałabyś 300zł. a czynsz ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2012.9.15 6:8:13

Moja była dziewczyna czyta i kasuje maile przychodzące na moją pocztę.. Podałem jej hasło. Czy

Moja była dziewczyna czyta i kasuje maile przychodzące na moją pocztę.. Podałem jej hasło. Czy może ona ponieść konsekwencje prawne z tego tytułu? Hasło podałem jej tylko po to by miała pewność ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 22:30:8

Czy jak bylam z facetem w zwiazku i sie rozstalismy i jestem w ciazy to czy przyznane mi beda alimenty

Czy jak bylam z facetem w zwiazku i sie rozstalismy i jestem w ciazy to czy przyznane mi beda alimenty na okres 3 miesiecy ciazy? a jesli on przed sadem powie ze nie jest ojcem a ja mam bardzo trudna sytuacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 20:5:13

Nieudane zarabianie na reklamie

Witam.
Jestem właścicielem stron internetowych. W internecie znalazłem stronę zajmującą się pozyskiwaniem reklamodawców i wydawców. Firma ta zajmuje się reklamami CPS, CPL, CPC. Ma podane dane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 14:28:43

Potrącenie na pasach

Witam,

Potrąciłem pieszą na pasach, ale nie jestem przekonany, co do wstępnego orzeczenie policji o mojej winie. Prędkość minimalna, poszkodowana oparła się na lewym zderzaku i zsunęła się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 11:56:45

Czy pracodawca może zwolnić kobietę w tym samym miesiącu, w którym wróci z urlopu wypoczynkowego,

Czy pracodawca może zwolnić kobietę w tym samym miesiącu, w którym wróci z urlopu wypoczynkowego, na którym przebywała bezpośrednio po urlopie macierzyńskim? Jako powód zwolnienia podana byłaby ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 11:44:19

Nowa ustawa o prokuraturze

Nowelizacja ustawy o prokuraturze ma być gotowa w ciągu trzech tygodni. Ma ona przede wszystkim zwiększyć uprawnienia Prokuratora Generalnego. Inne zmiany przewidziane przez nowelizację dotyczą między ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 10:22:51

Znowu padł zwrot o \"polskich obozach koncentracyjnych\".

Witam niemieckie gazety, pomimo tylu wpadek i głośnej wpadki Baraka Obamy w tym roku, dalej robią takie \"błędy\" jak pisanie o \"polskich obozach śmierci\". Dziennik \"Die Welt\" tym razem popełnił ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 9:52:11

Kara za przywłaszczenie publicznych pieniędzy.

Witam, jakie w naszym kraju są kary dla osób takich jak wójtowie czy sołtysowie, za udowodnione przywłaszczenie publicznych pieniędzy, lub wykorzystywanie je w sposób jednoznaczny aby poprawić ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 9:47:58

Dług w zus a pismo z urzędu skarowego.

Witam

Mam problem i nie wiem jak go ugryźć. Obecnie mam dług w zus-ie około 5000 zł, za zaleganie w płaceniu składek podczas prowadzenia działalności. W tej chwili mam działalność zawieszoną ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 9:39:33

Baton-pałka-pałka teleskopowa.

Bzdura, chłopak mój Sławomir pracuje na bramce w night clubie. Pałka jest dozwolona. Ale bardzo łatwo przekroczyć obronę konieczną używając jej. Wtedy jest to pobicie z przedłużeniem ręki- ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2012.9.14 9:38:15

Rząd zajał sie wiekiem osób które są napastowane przez pedofili.

Kary dla pedofilli powinny być większe!!
Zakłady cięższe!!
A potem po wyjściu powinni mieć jakiś ośrodek gdzie mogli by tylko tam żyć i pracować nigdzie więcej!!
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.14 9:37:10

Koniec procesu mafii Pruszowskiej - Porażka prokuratury.

"temida jest ślepa głucha i mówi po węgiersku" - eber hover, nebros bulihover om!!
Porażka, taka że polska prokuratura powinna się udać na emigrację. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.14 9:35:54

Ile jest czasu na zgłoszenie darowizny?

Zgodnie z prawem ma pan na to czas 6 miesięcy, ale im prędzej tym lepiej. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.14 9:33:0

OLT Express wraca na Polskie lotniska.

Jezu, przez chwilę myślałam że to ta sama firma, ale już mi ciśnienie spadło.
Ale byłoby dla nich lepiej jakby nazwę zmienili mimo wszystko. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.14 9:32:32

Problemy ze spadkiem.

Niestety nie. skoro są dzieci to matka nie dziedziczy, ustawowo naturalnie, zapis z testamentu moze to zmienic. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.14 9:31:5

Nieczytelny podpis - problem z urzędem skarbowym.

Z pismem udać się do naczelnika urzędu, zarządać pisma raz jeszcze z czytelnym podpisem i pieczątką. Złożyć przy tym oficjalną skargę na urzędnika który takie pismo wysłał. Tylko i aż ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.14 9:29:24

Sprzedaż częsci mieszkania

Widzę że to rzeczywiści skompilowane i muszę się skontaktować z notariuszem. Dziękuję ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2012.9.14 9:3:18

Jak interpretować zapis w Karcie Nauczyciela art. 88 o rozwiązaniu umowy o pracę na własną prośbę

Jak interpretować zapis w Karcie Nauczyciela art. 88 o rozwiązaniu umowy o pracę na własną prośbę skoro ta umowa była na czas określony .Składając dokumenty w ZUS-ie nia byłam pracownikiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.14 8:3:31

Zakupy na allegro - wysyłka z honkongu

Witam
Po pierwsze bardzo przepraszam, jeśli taki temat był już poruszany, ale nigdy nie miałem styczności z takim pismem, jakie zastało mnie dziś po powrocie z pracy i nie ukrywam, bardzo mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 23:36:36

Witam, jestem w 5 miesiącu ciązy, ojciec diecka nie utrzymuje za mną kontaktów nie pomaga i nie interesuje

Witam, jestem w 5 miesiącu ciązy, ojciec diecka nie utrzymuje za mną kontaktów nie pomaga i nie interesuje się ciaża.Zbieram paragony zwiazane z opieka,tabletkami i wszystkim co wiąże się z dzieckiem.Po ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 20:13:6

Popada rodzinna (spadek)

Witam mam kilka pytań co mam zrobić. 9 lat temu zmarł mój ojciec i w spadku dał mi rentę a dom przepisał mojej cioci tylko że była wzmianka że po ukończeniu 18 lat miała to przepisać na mnie. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.13 19:7:43

jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, byłem zatrudniony na umowę o pracę do

jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, byłem zatrudniony na umowę o pracę do 31.08.2012,umowa się rozwiązała otrzymałem 7 dni urlopu rehabilitacyjnego zamiast 10 dni czy słusznie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 17:40:4

dłóżnik

Witam! Jestem dłóznikiem bankowym, intrum justitia odkupiło moja sprawe od banku (chociaż miałem rozłożone spłate kredytu na raty) miałem 2 kredyty jaeden 25tys z otstkami a drugi 5 tys bez odsetek, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 15:36:15

Podział spadku mieszkania !

Witam,
mieszkam z mężem w mieszkaniu teściowej (ona jest jedyną właścicielką). Mąż ma siostrę. Załóżmy, że w momencie śmierci teściowej nie mamy testamentu, więc podział wg prawa polskiego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 13:24:12

Podatek dla rolników w 2013 roku będzie większy.

Dzień dobry.

W przyszłym roku wzrosną stawki podatku rolnego. Stawki zależą od średniej ceny skupu żyta za trzy kwartały roku poprzedzającego rok podatkowy, a teraz można przewidzieć, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 11:18:48

Ciągle trudno o kredyt mieszkaniowy!

Z danych Związku Banków Polskich wynika, że akcja kredytowa w Polsce hamuje. W II kwartale br. udzielono 49 620 kredytów hipotecznych na kwotę 10 mld zł, co oznacza kwartalny spadek o 1,53 proc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.13 10:58:52

2012.9.13 10:44:56

Zrównanie praw emerytalnych dla żołnierzy.

Szczerze, to jak tak dalej pójdzie, to nasze wojska będzie na patyki i kamyki za pół bułki i kefir na dzień. Oczywiście że powinni mieć zrównane, a kasa która poszła wtedy na zus to gdzie się ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:42:6

Zamknięcie osoby na prywatnym terenie w celu przyjazdu policji.

Jeśli to są pijacy, to jak niby oni panu to udowodnią, że pan ich tam zamknął. Przeciez jak pan powie, że drzwi i furtka są samozatrzaskowe i bez kluczy się nie da, to koniec sprawy. A Pan powie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:40:24

Uszkodzenie ciała i fałszywe oskarżenie osoby niewinnej.

Radzę szukać adwokata. Sprawa będzie na bank, a pani ewidentnie będzie składać fałszywe zeznania. Dobrze tez poszukać świadków tego zajścia, przejść się po sąsiadach, popytać czy ktoś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:37:16

Nauka jazdy źle uczy jeździć - można to zgłosić na policję?

Najlepiej zgłosić sprawe na policję i świadczyć o tym iż łamie prawo.
Inna opcja że może powiedziec ten koleś, że to prowadzący się uczył i robił błędy na drodze. Sprawę dobrze zgłosić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:35:4

Pracodawca spóźnia się z wypłatą - jak długo??

A jak jest w przypadku umowy zlecenie, jeżeli na umowie mam napisane, że moje wynagrodzenie będzie wypłacane zawsze do 10 każdego miesiąca? Też mogę takie samo postępowanie zacząć jeżeli jest ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.13 10:32:59

Groźba karalna - brak reakcji policji.

Radze złożyć skarge u komendanta danego komisariatu. Nie powinno być tak żeby nie przyjeżdżał patrol na wezwanie. To że pan mieszka nie daleko o niczym nie świadczy.
... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:31:27

Niebezpieczne narzędzie??

Hmmmm... no ja nie wiem. Jak to można zakwalifikować, długopis też może być niebezpieczny, albo nawet pek kluczy może być nie bezpieczny. Ogólnie to może jakoś dobrze było by się skontaktować ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:27:17

Legalna broń palna bez pozwolenia.

Tak, ta broń palna nawet jako replika wykonana choćby wczoraj, ale zgodnie ze wzorem broni z przed tam zdaje sie 1854 roku, czyli z przed roku kiedy ustawa zezwala na broń, to może pan posiadać taką ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:22:35

Mandat za spożywanie alkoholu w parku - Piwo Karmi się kwalifikuje pod ustawe?!

Moim zdaniem dobrze pan zrobił nie przyjmując mandatu. Teraz odwołanie i czyste konto. Ustawa mówi że do 0,5% włącznie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.13 10:17:26

Ile czasu w Katowicach?

CZESC MAM PYTANIE,TEZ ZLOZYLAM POZEM O ROZWOD BEZ ORZEKANIA O WINIE I CZEKA ; PROSZE NAPISZCIE ILE TRZEBA CZEKAC NA PIERWSZA ROZPRAWE ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.12 19:25:17

zatrudnienie konkubenta

Witam, mam pytanie, czy jako właściciel sklepu muszę rejestrować pracującego w nim mojego konkubenta? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.12 19:5:32

prosze o pomoc

Zarabiam ik 120 ,170 f tygodniowo z czego musze placic ponad 50 f. Alimentow na ,2 dzieci vzy moga tak robic. ,5 miesiecy temu parrtner wywalil mnie i moja 19 letnia corke z domu na ulice ,bez zadnej ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2012.9.12 17:4:59

Podatek od spadku, sprzedaz spadku

Witam, 3 lata temu zmarł brat mojego ojca, dostałam po nim spadek i wzięłam rzeczoznawce do wyceny ponieważ działka była wąska (brak możliwości budowy) oraz stał na niej stary całkiem zniszczony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.12 17:2:52

rozgraniczenie przed sądem a zasiedzenie

[cytat]

Witam.
Mam taki oto problem.
Od około 20 lat sąsiad użytkuje fragment mojego pola. Jest to pas przygraniczny. Aby mu to udowodnić zleciłem geodecie wznowienie granic. W czasie zbierania ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 11:51:34

kiedy nabywca praw majątkowych może wprowadzić zmiany do utworu ?

Art. 49. 1.Jeżeli w umowie nie określono sposobu korzystania z utworu,
powinien on byćzgodny z charakterem i przeznaczeniem utworu oraz
przyjętymi zwyczajami.
2.Następca prawny, choćby nabyłcałośćautorskich ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2012.9.12 11:37:36

Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów

Projekt nowelizacji został wczoraj przyjęty przez Radę Ministrów. :) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.12 10:23:20

Wykorzystany pomysł na reklamę

Witam,
Na wstępie powiem, że prowadzę agencję reklamową.
Stworzyłem dla klienta ofertę w której był zawarty pomysł na prowadzenie profilu facebook. Slogan użyty jako nazwa zakładki - wymyślony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.12 10:22:46

Witam Z dniem 01.08.2012 zwolniłem się zpracy na podstawie art 55(1)1 KP-nie otrzymałem wynagrodzenia

Witam
Z dniem 01.08.2012 zwolniłem się zpracy na podstawie art 55(1)1 KP-nie otrzymałem wynagrodzenia za maj, czerwiec i lipiec 2012. W lipcu otrzymałem zaliczkę w wys. 40 % wynagrodzenia .
10.08.2012 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2012.9.12 9:55:14

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika